Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ŞOFÖRLER ODASINDAN ULAŞIM ZAMMI AÇIKLAMASI…

ŞOFÖRLER ODASINDAN ULAŞIM ZAMMI AÇIKLAMASI…
Bu içerik 1725 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla’da ulaşım ücretlerinin arttırılması üzerine Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal bir açıklama yaptı… Yapılan açıklamada artan maliyetler nedeniyle esnafların zarar etme noktasına geldiklerini belirterek, bu ücret güncellemesinin zorunlu olduğunu vurguladı…

Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurol Paskal’ın açıklaması şöyle; “Muğla’da vatandaşlarımıza ulaşım hizmeti sağlamak bizim için büyük bir önem ve sorumluluk arz etmektedir. Biz şoför esnafı olarak bu sorumluluğu farkındayız ancak son yıllarda ülkemizde artan hayat pahalılığı hepinizin malumudur ve pahalılık doğal olarak ulaşım sektörüne de yansımıştır. Akaryakıt ve sigorta fiyatları, yıllık enflasyon artışı, araçların bakım – onarımlarındaki masraflar, işçilik, kasko ve yedek parçada yaşanan artışlar ve Motorlu Taşıtlar vergisine gelen zamlar biz esnafını maddi açıdan oldukça zor durumda bırakmıştır. Örnek olarak araçlarımızda kullanmış olduğumuz akaryakıt 2 yıl önce 4,62 TL iken şuan 6, 57 TL olmuştur. 2 yılda eski fiyata göre yaklaşık %50 oranında zam yapılmıştır. 1. basamak otobüs vergileri yıllık 5 bin 53 TL’den, 6 Bin 755 TL’ye yükselmiştir. Tüm bunların yanında diğer tüm giderlerde de yüksek artışları olmuştur.

Bu fiyat artışları ve yolcu kapasitesi nedeniyle uzun zamandır belediyeden zam talebinde bulunduk. Yaklaşık 2 yıl sonra zam talebimiz yapılan maliyet hesaplarının ardından değerlendirmeye alınarak yürürlüğe girdi. Ücretlerin artmasını istememizdeki amacımız vatandaşımızı mağdur etmek değil sadece verdiğimiz hizmetin karşılığını almaktır. Sonuç olarak bizimde diğer büyük sorumluluğumuz olan ailemizi geçindirebilmek için çalışmaktayız. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam edeceğiz.Başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün olmak üzere,Ulaşım Dairesi Başkanımıza ve tüm yetkililere teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500