Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

SPOR LİSESİNE GİRMEK İÇİN TERLEDİLER…

SPOR LİSESİNE GİRMEK İÇİN TERLEDİLER…
Bu içerik 1307 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2019-2020 eğitim- öğretim yılında Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Anadolu Spor Lisesi 3.dönem öğrencilerini yetenek sınavı ile alıyor.

1Temmuz 2019 Pazartesi günü Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Anadolu Spor Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşen yetenek sınavına 51 öğrenci katıldı.

Beden Eğitimi Öğretmenleri Ali Akın Çilek, Filiz Beycur, Onur Semiz, Bünyamin Emik ve Onur Bozan’ın sınav hakemi olarak görev yaptıkları spor yetenek sınavında, liseye alınacak öğrenciler önce koşu parkurunda terlediler. Sonrasında spor salonunda düz parende ile başladıkları sınavda slonom geçişler, denge tahtasında yürüme, duvara 5 top atma, topları 2 farklı kasaya aktarma, engelli atlama ve uzun atlama ile parkuru bitirdiler.

En kısa sürede ve en az hata veya hatasız olarak parkuru tamamlayan öğrenciler son olarak Okul Müdürü Ercan Çatak ile Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Akın Çilek’in katıldıkları ritim sınavı ve kendilerini tanıttıkları mülakatla sınavı tamamladılar.

Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Anadolu Lisesi Spor bölümüne bu sene 3. dönem öğrencilerini almak için açılan spor yetenek sınavı ile ilgili olarak açıklama yapan Okul Müdürü Ercan Çatak, 2019-2020 sezonunda spor liselerine 30 öğrenci alacaklarını söyledi.

Okul Müdürü Ercan Çatak verdiği bilgilerde spor lisesi yetenek sınavı takvimi ile ilgili bir açıklama da yaparak, öğrencilerin ailelerinin bu takvimi takip etmelerini istedi.

1 Temmuz 2019 Pazartesi günü yapılan spor lisesi yetenek sınavına katılan öğrencilerden, spor lisesine girmeye hak edenlerin isimlerinin okul sitesinde internet yoluyla 5 Temmuz 2019 Cuma günü açıklanacağını belirtti. 5 Temmuz 2019 Cuma günü çeşitli nedenlerle kayıt yaptırdıkları halde sınava gelemeyen öğrenciler için bir kez daha sınav yapacaklarını söyleyen okul Müdürü Ercan Çatak, spor lisesine kesin kayıtların 8-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında okullarının spor lisesi bölümünde okuyacak öğrencilere yeni öğretim yılında başarılar dilediğini de vurgulayan Ercan Çatak, Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin sporda başarılı öğrenciler yetiştirmeye devam edeceğini belirtti.

2019-2020 Spor Lisesi Çalışma Takvimi:

Yetenek Sınavı Yapılma Tarihi- 1-5 Temmuz 2019

Asil ve Yedek Sıralama Listelerinin İlanı-5 Temmuz Cuma 2019

Kayıtların yapılması-8-10 Temmuz 2019

Açık Kontenjanların Duyurusu ve Yedek Listenin İlanı 11 Temmuz 2019 Perşembe

Yedek Listelerin Kayıtlarının yapılması-12-13 Temmuz 2019

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500