Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI BAŞLADI…

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI BAŞLADI…
Bu içerik 875 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 93. yılı kutlama etkinlikleri başladı...

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 10’da Güllük Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ile İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.  Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve deniz şehitlerimiz anısına denize çelenk bırakılması ile ilk günkü etkinlikler sona erdi.

Güllük mahalle Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Güllük Liman Başkanı Can Sayın, Mahalle muhtarı Ali Polat, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Liman Başkanı Can Sayın yaptı. Güllük Liman Başkanı Can Sayın konuşmasında; “Kurtuluş savaşının denizlerdeki zaferi olarak nitelenen Kabotaj kanununun yürürlüğe girmesiyle, yabancıların deniz ticaretindeki hakimiyeti sona ermiş ve kara sularımızdaki egemenliğimiz tescil edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; “denizcilik sadece ulaştırma işi değil, iktisadi iş olarak anlaşılacak, tersaneler, gemiler, limanlar ve iskeleler inşa edilecek, deniz sporları kulüpleri kurulacak ve korunup geliştirilecektir. Çünkü topraklarının ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkın kudret ve yeteneğinin hududu çizer” sözleri, bizim için her zaman ışık olacak ve bu yolda Atamızın izinde devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yılını kutluyor, başta bizlerden desteğini esirgemeyen Milas Belediyesi’ne, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’ne ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Pruvanız neta olsun” dedi.

Güllük Liman Başkanı Can Sayın’ın konuşmasının ardından Deniz Şehitleri adına denize çelenk Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan ve Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe tarafından bırakıldı. Çelenk bırakılmasının ardından Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 1. gün etkinlikleri sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500