Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MADEN FACİASININ İLK DURUŞMASI YAPILDI…

MADEN FACİASININ İLK DURUŞMASI YAPILDI…
Bu içerik 1704 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Sarıkaya Mahallesi’ndeki bir madende meydana gelen ve 3 kişinin ölümüne neden olan maden faciasının ilk davası görüldü... Bir sonraki duruşmanın 8 Ağustos tarihine ertelenmesine karar verdi...

İlçemiz Sarıkaya Mahallesi Yumrutaş Mevkii’nde 18 Şubat 2019 tarihinde meydana gelen maden faciasında kamyon sürücüsü Şükrü Otlak, iş makinesi operatörü Servet Çapacıoğlu ve işçi Engin Tutuk vefat etmiş bir kişi de yaralanmıştı.

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesinin ardından ilk duruşma yapıldı. İddianamede şirket sahibi M.A.K. ile şirket yetkilileri S.A. ve Ö.K. isimli zanlılar, bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olma suçundan dolayı her biri için 22,5’ar yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu sanıklar, taraf avukatlar ve ölen işçilerin yakınlarının katıldığı ilk duruşmada zanlılar beraatlerini isterken, ölen işçilerin yakınlarının tutuklu sanıkların ifadelerine zaman zaman tepki gösterdi.

Mahkeme heyeti; Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Maden İşletme Ana Bilim Dalı ile Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden oluşan üç kişilik bilirkişi heyeti tarafından rapor hazırlanmasına, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve bir sonraki duruşmanın 8 Ağustos tarihine ertelenmesine karar verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500