Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MUĞLA’NIN GÜVERCİN EVLERİ…

MUĞLA’NIN GÜVERCİN EVLERİ…
Bu içerik 2311 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Belediyesi tarafından 8 yıl önce kentin bazı noktalarına yapılan güvercin evleri, vatandaşların ilgisini çekiyor...

Muğla otogardan sonra dolmuşların Yatağan-Milas-Bodrum yönüne gidecek yolcuları almak için uğradığı Muğla’nın Menteşe ilçesi kent merkezindeki  “Muğla 2000 Derneği Parkı”nda güvercin evlerinde barınan güvercinler, dolmuş bekleyen yolcuların adeta ilgi odağı oluyorlar.

Güvercinler yolcuların verdiği yem, ekmek kırıntısı gibi şeylerle beslenerek, yaşamlarını sürdürüyorlar. 2000 Derneği parkı, güvercinlerin kanat çırptığı, durakta bekleyenlerin üzerinden uçtukları bir yer haline geldi.

On yıldır 2000 Derneği Parkının durağından dolmuşlara yolcu verdiğini belirten durak dolmuş görevlisi; güvercinler, bu parkın en vazgeçilmez unsurlarıdır diyerek şöyle konuştu: “Güvercinler durağımızın ve parkımızın asıl sahipleridir. Onlar buraya bir güzellik ve kimlik kazandırıyorlar. Belediye veterinerleri buraya düzenli olarak gelip yuvaların temizliğini ve ilaçlanmasını yapmaktadırlar. Güvercinlerimiz gayet sağlıklı. Güvercinler bizden, biz de onlardan memnunuz. Bu parkta insanlar ve güvercinler bir aile gibidir.”

Haber: Nevzat Çağlar Tüfekçi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500