Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BU YIL DOLU DOLU KUTLANACAK...

BU YIL DOLU DOLU KUTLANACAK...
Bu içerik 1268 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yıldönümü bu yıl Güllük’te 4 gün boyunca dolu dolu kutlanacak…

01 Temmuz 2019 saat 10’da Güllük Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ile İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayacak olan kutlama etkinlikleri, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve deniz şehitlerimiz anısına denize çelenk bırakılması ile devam edecek.

Etkinliğin birinci günü Milas Belediyesi tarafından 11.30’da Güllük Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek nakış (biçki, dikiş), ahşap şekillendirme, dekoratif ahşap süsleme, rölyef (kabartma sanatı) sergileri açılışı ile sona erecek.

Kabotaj Bayramı’nın ikinci gün etkinlikleri 5 Temmuz 2019 Cuma günü devam edecek. Saat 12.30’da başlayacak etkinlikte merkez iskelede dalgıçlar nezaretinde sualtı temizliği yapılacak.

Kabotaj Bayramı etkinliklerinin üçüncü gün etkinlikleri 6 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Merkez İskele’de yapılacak etkinlikler, saat 10.00’da 100 metre erkekler serbest yüzme yarışları ile başlayacak. Daha sonra ise sırasıyla 50 metre minikler karma serbest yüzme yarışları, 9-13 beygir balıkçı motorları, 28-32 beygir balıkçı motorları, 56-86 beygir balıkçı motorları, 86 beygir üzeri balıkçı motorları tekne yarışları yapılacak. Aynı gün saat 14’te ise geleneksel denizden tabak çıkarma ve yağlı direkten bayrak alma yarışması düzenlenecek. Saat 21’de Milas Belediyesi tarafından DJ performansı ve Selcan Kökçen Şahin konseri, etkinliğe renk katacak.

Kabotaj Bayramı kutlamalarının son günü olan 7 Temmuz 2019 Pazar günü saat 10’da, Güllük İskelesi’nde Dragon Festivali yapılacak. Aynı gece saat 21’de Dj performansı, Bahardan Esintiler Defilesi ve Efes Bandosu konseri Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500