Advert
Advert

SEMT PAZARI HİZMET VERMEYE BAŞLADI…

SEMT PAZARI HİZMET VERMEYE BAŞLADI…
Bu içerik 4172 kez okundu.
Advert

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi’nde kurulan semt pazarı bugün hizmet vermeye başladı...

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Talat Erol’un talebi üzerine, Milas Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’ne Şehir Stadı arkasında semt pazarı kuruldu. Her Çarşamba mahalle sakinleriyle buluşacak olan Cumhuriyet Mahallesi semt pazarında toplam 83 pazar esnafı yer aldı. 49 adet üretici,22 adet manav, 3 adet şarküteri, 3 adet bakkaliye ve kuru gıda satıcısı, 1 adet gözlemeci ve 1 adet el yapımı mantı, reçel ve benzeri ürün satan pazarcı esnafının yer aldığı semt pazarı, Cumhuriyet Mahallesi sakinlerini de sevindirdi.

Bugün ilk kez kurulan Cumhuriyet Mahallesi Semt Pazarı’nı Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sezgin, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu ve İYİ Parti Milas İlçe Yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Talat Erol ziyaret ederek, esnafa ve mahalle sakinlerine hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Mahallelerinde semt pazarının kurulduğu için mutlu olduklarını söyleyen vatandaşlar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Talat Erol’a teşekkür ederek, semt pazarına bir de tuvalet talebinde bulundular.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; "Milas Belediye Meclisince Haziran ayı içerisinde gerçekleşen toplantıda  Boğaziçi ve Cumhuriyet mahallelerine Pazar yeri kurulması için alınan Meclis kararının ardından, pazarcı esnafı arasında yer tespiti için kura çekimi tamamlandı. Bugün Cumhuriyet Mahallemizde ilk pazarımızı kurduk. Perşembe günü de Boğaziçi Mahallemizdeki pazarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Her iki pazarın da mahalle sakinlerimize ve üretici esnafımızı hayırlı olmasını diliyorum.

Her ne kadar Cumhuriyet mahallemizdeki Pazar bugün için erken saatlerde kurulmuş olsa da ilerleyen günlerde bu pazarımızı akşam pazarına çevirmeyi planlıyoruz.Çünkü bu mahallemizde oturan vatandaşlarımız memur ve çalışan kesimden oluşuyor. Çalışan vatandaşlarımız saat 5’ten sonra iş çıkışında alış veriş yapabildikleri için bu pazarımızın akşam pazarı olması en doğrusu olacaktır. Kış sezonu öncesi de pazarımızın üstünü kapatmayı planlıyoruz. Semt pazarı haricinde bu alanda vatandaşlarımız düğün nişan gibi etkinliklerini de yapabilsinler" dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Türkan cabuk     2019-06-26 Herşey iyi de yerde satış yapılmaktadır bu hiç hijyenik olmuyor.milasin tüm pazarlarındaki bu sorunnun çözülmesi gerekir. Köy halkımız yere serilen bezin üzerinde değilde seyyar, katlanır, masaların üzerinde satış yapsa daha güzel olacak..