Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MUĞLA LGS’DE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU…

MUĞLA LGS’DE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU…
Bu içerik 5171 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı... Muğla LGS’de en başarılı il oldu…

Liseye Geçiş (LGS) sınavlarında Muğla büyük bir başarıya imza atarak Türkiye birincisi oldu. Muğla bu yıl ki sınavlarda aldığı 7.28 puan ortalaması ile bütün illeri geride bırakarak birinci sırada yer aldı. LGS’de gerçekleşen Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve yabancı dil sınav sonuçlarına göre Muğla 7.28 puan ortalamasıyla Türkiye birinciliği unvanını kazandı.

LGS 2019 alt ham puan ortalamasında Muğla 7.28 puan alırken bu sırayı 7.23 puanla Tunceli, 7.22 puan ile Giresun, 7.13 puan ile Rize, 7.01 puan ile Trabzon, 6.87 puan ile Kırşehir takip etti.

Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal kazanılan başarı hakkında açıklama yaparak; “Bu yıl LGS sınavı sonuçlarına göre en başarılı il Muğla olmuştur. Bu başarıda ilçemiz olarak da sistemli çok çalıştık ve planladık. Türkiye’de 565 birinciden iki tanesi ilçemizden çıkmıştır. Başarıda emeği geçen tüm öğrencilerimizi, öğretmen arkadaşlarımızı, tüm velilerimizi katkısı olan herkesi kutluyorum. Gelecekte İyi nesiller yetiştirelim ki biz inerken onlar yukarıya çıksın. Başarı birlik beraberlikle olup, ayni yürekle vurmakla olur. Sağolsunlar” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
veli başarısı     2019-06-28 okullarda bu yıl başarısız olacağı düşünülen çocuklar sınava sokulmadı!
inanarak çalışmak     2019-06-27 1 yıl gibi kısa bir sürede Muğla ilinin LGS'de birinci olması kesinlikle tesadüf değildir.İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre göreve geldiği günden itibaren mesai kavramı olmaksızın fedakarca çalıştığını , başlattığı projelerle hem akademik başarıyı hemde eğitimin kalitesini artırdığını,çok kısa sürede tüm okulların fiziki anlamda kabuk değiştirdiğini herkes gördü.Öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin kalbini kazanması ve onları inandırması bu başarının gelmesinde büyük rol oynadı OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> http://www.kamuajans.com/lgs/lgs-de-turkiye-birincisi-ve-ikincisi-olan-iller-h539056.html KamuAjans