Advert
Advert

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI GÜLLÜK’TE KUTLANACAK…

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI GÜLLÜK’TE KUTLANACAK…
Bu içerik 3071 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yıldönümü bu yıl Güllük’te 4 gün boyunca kutlanacak…

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yılı dolayısıyla ilçemizin şirin mahallerinden biri olan Güllük’te her yıl olduğu gibi bu yılda coşkuyla kutlanacak. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 10’da Güllük Şehit Anıtı önünde saygı duruşu ile İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayacak.  Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve deniz şehitlerimiz anısına denize çelenk bırakılması ile ilk günkü etkinlikler sona erecek.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın ikinci gün etkinlikleri 5 Temmuz 2019 Cuma günü yapılacak. 5 Temmuz 2019 saat 12.30’da dalgıçlar nezaretinde sualtı temizliği yapılacak.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 3. gün etkinlikleri ise 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Saat 10’da Merkez İskele’de 100 metre erkekler serbest yüzme yarışları ile başlayacak olan etkinlikte daha sonra 50 metre minikler karma serbest yüzme yarışları, 9-13 beygir balıkçı motorları, 28-32 beygir balıkçı motorları, 56-86 beygir balıkçı motorları, 86 beygir üzeri balıkçı motorları tekne yarışları düzenlenecek. Saat 14’te ise Kabotaj Bayramı’nın en renkli ve en eğlenceli görüntülerine sahne olan yarışmalar yapılacak. Geleneksel hale gelen Denizden tabak çıkama ve yağlı direkten bayrak alma yarışmalarının ardından aynı gün akşam saat 20’de konser ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın son günü olan 7 Temmuz Pazar günü saat 10’da Dragon Festivali, saat 20’de ise konser ve çeşitli etkinlikler yapılacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500