Advert
Advert

PAZAR YERLERİ KURA ÇEKİMİ YAPILDI…

PAZAR YERLERİ KURA ÇEKİMİ YAPILDI…
Bu içerik 1852 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Meclisi tarafından Haziran ayında gerçekleşen toplantıda Boğaziçi ve Cumhuriyet mahallelerine Pazar yeri kurulması için alınan Meclis kararının ardından, pazarcı esnafı arasında yer tespiti için kura çekimi yapıldı.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki pazar, stadının arkasında bulunan otopark alanında, Boğaziçi’nde ise Jandarma Karakol Binası yanında bulunan alanda kurulacak.

Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Salonu’nda Milas Belediye Başkan Vekili Mehmet Çayırlı, Milas Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak, Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sezgin, Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Temsilcisi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Temsilcisi Polis Memuru Hüseyin Aydın nezaretinde oluşan komisyon huzurunda gerçekleştirilen kura çekimlerinde Cumhuriyet Mahallesi için 83, Boğaziçi Mahallesi için ise 52 adet Pazar yeri, pazarcı esnafına dağıtıldı.

Cumhuriyet Mahallesi’nde kurulacak olan Pazar Çarşamba, Boğaziçi Mahallesinde ise Perşembe günlerinde kurulacak. Pazar yerleri, esnafların istenilen belgeleri tamamlayıp Zabıta Müdürlüğü’ne teslim etmesinin ardından faaliyete geçecek. 3 defa üst üste tezgah açmayan pazarcının yeri iptal edilecek.

Kurulan komisyon huzurunda Pazarcı esnafı tarafından çekilen kura sonucunda, Cumhuriyet Mahallesi’nde 49 adet parsel üreticilere, 22 adet parsel manavlara, 3 adet parsel şarkütericilere, 3 adet parsel bakkaliye ve kuru gıda satıcılarına, 1 adet parsel gözlemeciye ve 1 adet parsel de el yapımı mantı, reçel ve benzeri ürün satanlara dağıtıldı.

Öğleden sonra gerçekleşen Boğaziçi Mahallesi Pazar yeri kura çekimi sonunda 16 parsel üreticilere, 11 adet parsel manavlara, 2 adet parsel şarkütericilere, 2 adet parsel bakkaliye ve kuru gıda satıcılarına, 10 adet parsel tuhafiye, tekstil, zücaciyecilere ve 2 adet parsel de yufkacılara tahsis edildi.

Yapılan kura çekiminin ardından Pazar yerlerinin mahalle halkına ve pazarcı esnafına hayırlı olmasını dileyen Milas Belediye Başkan vekili Mehmet Çayırlı; “Her iki mahallemizin sakinlerinden ve muhtarlarından mahallelerinde Pazar kurulması için talep geldi. Belediye olarak bu talepleri değerlendirdik. Esnaf ve Sanatkarla Odamız, Bakkallar ve Bayiler Odamız, Ziraat Odamız, Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odamız, Emniyet Müdürlüğümüz, Mahalle Muhtarlarımız ile iş birliği içerisinde konuyu ele aldık. Görevli arkadaşlarımız Pazar yerlerinin hangi günlerde ve hangi alanda kurulacağına dair çalışmasını tamamladı, pazarcı esnafımızdan talepleri topladı ve bu gün Pazar yerlerimizin kura çekimini tamamladık. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yeni Pazar yerlerimizin mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500