Advert
Advert

YÖRÜK-TÜRKMENLERDEN YÖRÜK GÖÇÜ…

YÖRÜK-TÜRKMENLERDEN YÖRÜK GÖÇÜ…
Bu içerik 1685 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği tarafından her yıl düzenlenen temsili Yörük Göçü etkinliği düzenlendi…

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de temsili Yörük göçü etkinliğiyle, toplumda Yörük- kültür geleneği için farkındalık yaratmaya çalıştılar.

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği tarafından düzenlenen ‘Yörük Göçü’ne; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Dernek binası önünden başlayan temsili Yörük göçü için ilçe merkezinin bazı cadde ve sokaklarında, davul-zurna eşliğinde yürüyen korteje, yol boyunca vatandaşlar da alkışlarıyla sevgi gösterisinde bulundular. 18 Haziran 2019 Salı günü gerçekleştirilen yürüyüş, saat 14’te dernek binasından başladı. Menteşe, Kadıağa ve Cumhuriyet Caddesi güzergahından devam eden yürüyüş Atapark’ta sona erdi.

Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş, geçmişten günümüze devam eden Yörük geleneğinin bu etkinlikle bir kez daha yaşatılması ve günümüz gençliğine hatırlatılması, gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılmasının amaçlandığını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500