Advert
Advert

JANDARMA 180 YAŞINDA…

JANDARMA 180 YAŞINDA…
Bu içerik 1023 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıldönümünde Milas Kaymakamı Eren Arslan ve ilçe protokol üyeleri, İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ettiler…

Milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu olan Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıldönümünde Milas Kaymakamı Eren Arslan ve ilçe protokol üyeleri, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan’ı ziyaret etti.

Milas Kaymakamı Eren Arslan Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Kaymakam Arslan; “İç güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu olan ve Büyük Atatürk’ün veciz tanımlamasıyla "Yurt, ulus ve Cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı, tevazu, fedakarlık ve feragat örneği bir kanun ordusu " olan jandarmamız, ülke sathına yayılmış teşkilatı ve kadrosuyla, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde, yarınlarından emin olarak yaşamasını sağlamak konusundaki faaliyetlerini yeri geldiğinde canını feda etmekten çekinmeksizin büyük özveri içinde başarıyla yerine getirmektedir.

Jandarma Teşkilatının, iyi yetiştirilmiş ve çağın gereklerine göre donatılmış personeli, bina, araç, gereç ve teknolojik imkanlardan yararlanma konusunda yaptığı atılım ile güvenlik hizmetlerindeki projeli uygulamaları sayesinde vatandaşa hizmet yarışında bugünkü haklı yerini almıştır.

Jandarma Teşkilatımız, bu onurlu görevi, insanımızı merkeze alan bir anlayışla kanunları uygulayarak, büyük bir özveri ve millet sevgisiyle yerine getirmektedir.

Özellikle son dönemde vatandaşlarımızın güvenliğini, demokrasimizi, ülkemizin gelişmesini hedef alan teröristlere karşı, diğer güvenlik birimlerimizle birlikte üstün bir mücadele yürütmektedir.

Bu vesileyle vatan, bayrak ve mukaddesat uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi Rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyorum.

Jandarma Teşkilatımızın 180’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm mesai arkadaşlarıma aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500