Advert
Advert

YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ VERİLDİ…

YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ VERİLDİ…
Bu içerik 628 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP’li belediye meclis üyeleri, yerel yönetim eğitimine katıldılar…

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, insan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak hedefiyle, 31 Mart Yerel Seçimlerinde seçilen belediye meclis üyelerinin eğitimine başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın işbirliğiyle hazırlanan ve Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı koordinatörlüğünde yürütülen “Belediye Meclis Üyeleri İçin Yerel Yönetim Eğitimi”ne Türkiye çapındaki tüm CHP’li belediye meclis üyeleri katılacak.

11 Haziran’da Muğla’da gerçekleştirilen eğitim çalışmalarına aralarında ilçemiz Milas’ın belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 8 ilçede görev yapan 41 belediye meclis üyesi katıldı.

Eğitimin açılışında Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş birer konuşma yaparak, çalışmanın önemine dair görüşlerini aktardılar.

Parti İçi Birim Üyesi Tuba Canlı, yerel yönetim eğitiminin altı dersten oluştuğunu ve CHP’nin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde mevzuatlara ve uygulamalara dair teknik bilgiler ve iletişim dersleri anlatıldığını belirtti. Belediye meclis üyeleri tarafından ilgiyle izlenen eğitimin sonunda katılımcılara birer sertifika verildi.

Eğitimlerin Türkiye çapında tamamlanmasının ardından CHP’li belediye meclis üyelerine altı ayda bir gelişim seminerleri gerçekleştirilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500