Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI…

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI…
Bu içerik 837 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı...

Tüm meclis üyelerinin katılım sağladığı toplantıda 14 ana, 6 ek gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda Hayıtlı ve Boğaziçi mahallelerine yeni pazar yeri kurulması kararlaştırıldı. Meclis toplantısında ayrıca Emek Mahallesi Karadağ Caddesi üzerinde bulunan parka Neşet Ertaş ismi verilmesi kararlaştırıldı.

Haziran ayı meclisi ek gündem maddesinde yer alan Belediye Zabıta Tenbihnamesi’nin görüşülmesi için 14 Haziran 2019 Cuma günü saat 10’da tekrar toplanacak.

Belediye Başkanı Muhammet Tokat açılış konuşmasında; “uzun bir tatilin ardından tekrar çalışmaya başladık. Bu vesile ile tüm meclis üyelerimizin geçmiş Ramazan Bayramlarını tekrar kutluyorum” dedi.

Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından gündemin ikinci sırasında bulunan İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün; Ören sahili plaj şezlong- şemsiye ücretlerinin tekrar görüşülmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Komisyon üyelerinin değerlendirmesinin ardından Ören plajında bulunan şezlong ve güneşliklerden 10 TL ücret alınması AKP ve MHP grubu üyelerinin ret oyuna karşı oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde bulunan Muğla Valiliği Kadastro Müdürlüğü’nün; İlçemiz Kırcağız, Menteş, Kızılcayıkık, Bahçeburun, Epçe, Çınarlı, Kafaca, Mutluca, Savran, Söğütçük, Alaçam ve Yoğunoluk mahallelerinde 3402 sayılı yasanın 22-a maddesi kapsamında yapılacak olan kadastro çalışmalarında, kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere her bir mahalle için ayrı ayrı 6 (altı) adet bilirkişi seçilmesi talebinin görüşülmesi sonucunda ilgili mahalle muhtarlarının belirlediği isimler oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 sırasındaki konular komisyonlara havale edilirken, 13. maddede yer alan Emek Mahallesi Karadağ Caddesi üzerinde bulunan park alanına “Neşet Ertaş” isminin verilmesi talebinin görüşülmesi sonucunda oy birliği ile karar verildi. İmar komisyon raporlarının görüşülmesinde ise bazı maddeler kabul, bazı maddeler ise ret edildi.

Ek gündemin 1 ve 2. sırasında yer alan Boğaziçi ve Hayıtlı mahallelerine yeni Pazar alanları kurulması konusunun görüşülmesinde yasa gereği oluşturulan komisyon üyelerinin oluşturduğu raporlar okundu. Okunan rapor doğrultusunda Hayıtlı Mahallesi’nde Karadeniz Caddesi stadyum arkasına Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan vatandaşlar için Çarşamba günleri, Boğaziçi Mahallesi’nde ise Jandarma karakol binası yanındaki alana ise Perşembe günleri Pazar kurulmasına karar verildi. Komisyon raporu doğrultusunda Hayıtlı Mahallesi pazarında 83, Boğaziçi Mahallesi’nde ise 52 pazarcı hizmet verecek. Pazar alanları, üretici, esnaf ve tuhafiye üzerine kurulacak.

Ek gündemin 3. maddesinde bulunan Belediye Zabıta Tenbihnamesi, oluşturulan 7 kişilik komisyon üyelerince incelenecek. Meclis 14 Haziran 2019 Cuma günü saat 10’da tekrar toplanıp komisyon raporu doğrultusunda konuyu karara bağlayacak.

4. ek gündem maddesi imar komisyonuna gönderilirken, 5. maddede bulunan Ören Mahallesi’nde sahillere konulan şezlong ve şemsiyelerden ücret alınması konusu Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerinin raporu doğrultusunda 10 TL olarak belirlenmesine AKP ve MHP meclis üyelerinin ret oyuna karşı oy çokluğu ile kabul edilmesi kararlaştırıldı. 6. gündem maddesinde bulunan Güllük Mahallesi’nde Temmuz ayı içerisinde Güllük Liman Başkanlığı ve Milas Belediyesi işbirliği içerisinde düzenlenen Kabotaj ve Denizcilik Bayramı etkinliklerinde oluşacak giderlerin, Belediye bütçesinden karşılanması konusu MHP ve AKP meclis üyelerinin ret oyuna karşı oy çokluğu ile kabul edildi.

Haziran ayı meclis toplantısı dilek ve önerilerin dinlenmesinin ardından sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500