escort izmir

Advert
Advert

BOYACILARIN EFENDİSİ..!

BOYACILARIN EFENDİSİ..!
Bu içerik 4899 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Çoğu zaman önünden gelip geçtiğimiz insanların dünyasının pek farkında olmayız. Önemsemeyiz onları. Oysa onlara dokununca, konuşunca, anlam dünyalarının farkına ve ayırdına varırsınız.

Hacıilyas ve Hoca Bedrettin Mahallelerinin ortak çizgisi olan Cumhuriyet Caddesi’nin üzerinde Ahmet Bey ve Bekir'i boya sandıklarının başında bulursunuz. Kibar üslubu, temiz giyimi ve bazen kravatlı halinden dolayı ‘Ahmet Bey’ diye seslenir müşterileri ona.

Ahmet Talat Karakaya onun adı. 1946 İstanbul doğumlu. Hiç evlenmemiş. Kız kardeşiyle babadan kalan evlerinde yaşıyorlar. Babasının memurluğu nedeniyle Milas'a gelmişler küçük yaşlarda... 25 yıldır ayakkabı boyacılığı yapıyor.

1995 yılından beri Bekir'le iş arkadaşlığı yapıyor. Sandıkları bazen yanyana bazen de 10-15 metre ötede oluyor. Biz birbirimizden güç alıyoruz diyorlar.

Ahmet Bey, özel müşterilerinin olduğunu, müşterilerine hizmet vermekten dolayı çok mutlu olduğunu söylüyor ve şunları ekliyor: “Ben müşterilerime saygının gereği temiz giyinir, çoğu zaman kravatı boynumdan eksik etmem. Bu benim yaşam tarzım. Ayakkabıları iyi boyar, iyi cila sürerim. Onlara saygılı davranırım. Bu nedenle müşterilerim, beni tercih eder.”

Onların kent yöneticilerinden küçük bir istekleri var; yağmura, sıcağa ve soğuklara karşı Hacı İlyas meydanında bir boyacı kulübesinin içinde fırça sallamak... Arzuları ve düşleri, bu...

Heber: Nevzat Çağlar Tüfekçi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500