Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

YOL KONTROL NOKTALARI ZİYARET EDİLDİ…

YOL KONTROL NOKTALARI ZİYARET EDİLDİ…
Bu içerik 1913 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Esengül Civelek, Ramazan Bayramı ve turizm sezonunun başlamasıyla birlikte artan trafik yoğunluğu nedeniyle trafik tedbirlerinin yerinde denetlenmesi amacıyla Milas-Bodrum karayolu polis ve jandarma uygulama noktalarını ziyaret ederek, alınan trafik tedbirlerini yerinde denetledi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın da katıldığı denetimlerde Muğla Valisi Esengül Civelek, kontrol noktalarında durdurulan sürücülere trafik işaret ve kurallarına uymaları yönünde çeşitli uyarılarda bulunarak, yolcuların Ramazan Bayramını kutladı.

Ayrıca Muğla’ya tatil için gelen çocuklu araçlar uygulama noktalarında trafik ekiplerince durdurularak, araçta bulunan çocuklara Vali Civelek tarafından kırmızı düdük ve trafik karnesi dağıtıldı.

Vali Civelek, il genelinde trafik tedbirlerinin yanı sıra vatandaşların huzurlu ve güvenli bir bayram tatili geçirmesi için gerekli tüm tedbirlerinin alındığını söyledi.

İçişleri Bakanlığı tarafından geçen bayram başlatılan Kırmızı Düdük kampanyası bu bayram da devam ederek, trafik ekipleri tarafından çocuklara kırmızı düdükle birlikte bir de Trafik Karnesi dağıtıldı. Çocuklardan bu karnelere,  araç kullanan anne ve babalarını trafikte uydukları ya da uymadıkları kurallar konusunda değerlendirme yapmaları, not vermeleri istendi. Çocuklar tarafından doldurulacak olan bu karnelerin 20 Haziran’a kadar, Twitter üzerinden #trafikkarnem etiketi ve @TrafikEgm adresi ile paylaşmaları ve karneler arasından en çok beğeni alan ilk yüz paylaşım sahibi öğrencinin bisiklet ile ödüllendirileceği bilgisi verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500