Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ANLAMLI VE GÜZEL BİR DAVRANIŞA İMZA ATTILAR…

ANLAMLI VE GÜZEL BİR DAVRANIŞA İMZA ATTILAR…
Bu içerik 2026 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Liseli öğrenciler, tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan sınıf arkadaşları için kampanya düzenlediler... Akülü sandalye kampanyası çığ gibi büyüdü…

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi 11/A Sınıfı öğrencilerinden Emine Toker, Yağmur Türkü Bileni, Hafize Sarıkaya, Zekeriya Pilavtepe geçtiğimiz günler içersinde aynı sınıfta okuyan arkadaşları Ahmet Yasin Akar için akülü tekerlekli sandalye kampanyasının öncüleri oldular.

Okulun rehberlik öğretmeni Demet Tilki’nin de kampanyaya destek olması sonucu öğrencilerin destek çağrısı bir anda okulun öğrencileri, öğrencilerin aileleri, diğer okul ve vatandaşlar tarafından da büyük destek görerek, 3-4 günlük bir kampanya sonrasında gerekli olan meblağdan daha fazlası toplandı.

31 Mayıs 2019 Cuma günü Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nde düzenlenen bir törenle sınıf arkadaşları Ahmet Yasin Akar’a sürpriz yapan 11/A Sınıfı öğrencileri, geçtiğimiz günlerde doğum gününü kutlayan Ahmet Yasin Akar’a yeni tekerlekli akülü aracını vererek doğum gününü kutladılar.

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Aktaş, okullarında düzenlenen kampanya ile ilgili bir açıklama yaparak; “11/A sınıfında öğrenim gören Engelli öğrencimiz Ahmet Yasin Akar’ın tekerlekli sandalyesinin arıza yaptığını fark eden kendi sınıfındaki arkadaşları yeni bir akülü tekerlekli sandalye almaya karar verdiler. Bu kararlarını hayata geçirebilmek için okulumuzdan başlayarak bir yardım kampanyası başlattılar. Başlatılan kampanya diğer okullarımızda ve ilçemizde de duyuldu. Kampanyayı duyan duyarlı öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve duyarlı vatandaşlarımız yardım etmek için adeta yarıştılar. Çok kısa sürede beklenenin çok üstünde bir meblağ elde edildi. Hatta bazı velilerimizden bu tekerlekli sandalyeyi ben alabilirim diyenler de oldu. Ahmet’in abisi Volkan Akar da aynı durumdaydı, onun da tekerlekli sandalyesi vardı, Volkanın yeni bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olup olmadığını sorduğumuzda Annesi parçalarının yeni değiştiğini söyledi. Parçalarının ciddi maliyette olduğunu, yeniden akülü tekerlekli sandalye almanın israf olacağını söyleyince o zaman değişen parçalarının masraflarını ödememize müsaade etmelerini rica ettik. Zor da olsa kabul ettiler.

Hedefimiz öncelikli olarak Ahmet’in mağduriyetini en kısa sürede gidermekti, kampanyamıza destek çığ gibi artınca Volkan’ın da aracının parçalarının maliyetini karşıladık. Üçüncü olarak da bir velimizin yardımıyla Dr. Mete Ersoy Ortaokulunda öğrenim gören Serhat Gezer isimli öğrencimizin akülü tekerlekli sandalyesi yoktu. Serhat da velimizin destekleriyle akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmuş oldu. Bu kampanyayı düzenleyen 11/A sınıfı öğrencilerimizden Emine Toker, Yağmur Türkü Bileni, Hafize Sarıkaya, Zekeriya Pilavtepe’yi, 11/ A sınıfı öğrencilerimizi ve 11/A sınıfı rehber öğretmeni Demet Tilki’yi, okulumuz öğrenci, öğretmen ve velilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Bu kampanyaya katılarak maddi manevi desteklerini esirgemeyerek bizlere bu sevinci ve heyecanı yaşatan herkese Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi ve öğrencilerimizin aileleri adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu mübarek ayda ve mübarek Kadir Gecesi’nde Rabbim yardımlarınızı kabul etsin. Bu öğrencilerimize, kardeşlerimize çifte bayram yaşattınız, Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi okul bahçesinde düzenlenen sürpriz törene öğrenciler Ahmet Yasin ve Volkan Akar’ın anne ve babası da katıldılar.

Duygulu dakikaların yaşandığı akülü araç teslim töreninde 11/A sınıfı öğrencileri konfetiler yağdırarak, arkadaşları Ahmet Yasin Akar’ın doğum gününü de kutladılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500