Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BU AKŞAM KADİR GECESİ…

BU AKŞAM KADİR GECESİ…
Bu içerik 835 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ramazan Ayının son günlerini yaşarken heyecanla beklenen günlerden bir tanesi olan Kadir Gecesi bu akşam idrak edilecek...

Bin aydan daha hayırlı olan, günahların af edildiği insanların isteklerinin yerine geldiği, Ramazan Bayramı’nın yaklaşıldığını müjdeleyen Kadir Gecesi, bu sene 31 Mayıs 2019 Cuma günü gecesine denk geliyor. Yani Müslümanların sabırla, heyecanla ve özlemle beklediği Kadir Gecesi bu gece dualarla, ibadetlerle geçirilecek.

Kadir Gecesi, İslam dinine göre, Kur’an-ı Kerim’in vahiy yoluyla İslam Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v) e gönderilmeye başlandığı gecedir. Kadir gecesinden Mekke devrinde nazil olan ve Kur’an-ı Kerim’in doksan yedinci suresi olan beş ayetlik Kadir Suresi’nde bahsedilir. Bu surede Kuran’ın indirildiği kadir gecesinden bahsedildiği için bu sureye Kadir Suresi denmiştir. Kadr, ‘azamet’ ve ‘şeref’ demektir. Kadir Suresi’nde Kuran’ın Kadir Gecesi’nde indirildiğinden, Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğundan, Kadir Gecesi’nin rahmet ve berekete vesile olduğundan, bu sebeple insanlık için taşıdığı değerden bahsedilir. İşte Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in indirildiği ve "Bin Aydan Daha Hayırlı Gece" olarak nitelendirilen Kadir Gecesi'nde yapılan ibadet ve dualar mutlaka makbul olur. Bu önemli anı yakalamak için gecenin bütününü tövbe ve istiğfar ile geçirmek gerekir. Gecenin bütününü ibadetle geçiremeyenler ise teravihten sonra dua ederek, bu mübarek geceyi geçirecekler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500