escort izmir

Advert
Advert

LGS CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK…

LGS CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK…
Bu içerik 1052 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Liseye Geçiş Sınavı 1 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılacak...

Tüm 8. sınıf öğrenci ve velilerinin heyecanla beklediği Liseye Geçiş Sınavı (LGS), tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 1 Haziran 2019 Cumartesi günü 2 oturum şeklinde yapılacak. İlçemizde Dr.Mete Ersoy Anadolu Lisesi, Milas Anadolu Lisesi, Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Milas Mehmet akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde 1069 öğrencinin katılacağı LGS birinci oturumu 9.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak. Sınavda öğrenciler içerisinde Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü derslerinin sorularının bulunduğu 50 soruluk sözel bölümü ilk 75 dakikada tamamlayacak. 45 dakikalık aradan sonra Fen Bilimleri ve Matematik sorularının yer aldığı 40 soruluk sayısal bölümü ise öğrenciler 80 dakikada çözecekler.

Matematik, Türkçe ve fen bilimlerinde her bir soru 4'er, inkılap tarihi, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil sorularının her birinin puanı 1 puan olarak hesaplanacak. 3 yanlış 1 doğruyu götürecek. 3 yanlışın bir doğruyu götürmesi derslerin puan ağırlıklının farklı olması nedeniyle bir kargaşaya yol açmayacak. Her test kendi içerisinde değerlendirilecek. Puanlamaya okul notu eklenmeyecek.

Sonuçlar 24 Haziran'da MEB'in internet sitesinden yayınlanacak.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, 1 Haziran 2019 Cumartesi Günü LGS’ye girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek; “çocuklarımızın sınav süresince dikkatlerinin dağılmaması için sınav günü sessizlik günü olsun” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500