Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

“BEÇİN’DEN GÜNÜMÜZE” KARMA SERGİ AÇILDI…

“BEÇİN’DEN GÜNÜMÜZE” KARMA SERGİ AÇILDI…
Bu içerik 953 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Beçin Kalesi içerisinde restorasyonu tamamlanan ve Ahmet Gazi Medresesi’nde bulunan Milas Taş Eserler Müzesi’nde “Beçin’den Günümüze” isimli karma sergi düzenlendi...

Arkeolojik kazı çalışmaları devam eden Beçin Kalesi'nde Menteşe Beyliği'nin kurucusu Ahmet Gazi'nin mezarının da bulunduğu medrese alanında kurulan Milas Taş Eserler Müzesi’nde “Beçin’den Günümüze” karma sergisi açılışına; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Müze Müdürü Gülnaz Savran, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Beçin Kalesi Kazı Başkanı Prof. Dr. Kadir Pektaş, Milas Meslek Yüksekokulundan Doç. Dr. Gülizar Çelebilik, Öğretim Görevlileri Berna Sevinç, Canan Kork Çiftçi, Sinan Şiveroğlu, Evrim Çoban, Rezzan Koç ve vatandaşlar katıldı.

Protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesinin ardından Beçin Kalesi Kazı Başkanı Prof. Dr. Kadir Pektaş ve Milas Müze Müdürü Gülnaz Savran konukları bilgilendirdi.

Kaymakam Arslan ve konuklar daha sonra Milas Müze Müdürlüğü ve hayırseverlerin destekleri ile Beçin Kalesi karşılama merkezinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500