escort izmir

Advert
Advert

RAMAZAN BAYRAMI TRAFİK TEDBİRLERİ ALINDI…

RAMAZAN BAYRAMI TRAFİK TEDBİRLERİ ALINDI…
Bu içerik 1314 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan trafik tedbirleri hakkında açıklamalarda bulunuldu...

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kazasız ve huzur içinde geçirmesini sağlamak amacıyla bir dizi trafik önlemi alındı. Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava alınan trafik tedbirleri hakkında yazılı açıklama yaparak, tüm vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı. Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava; “Ülkemiz için maddi, manevi kayıplara ve külfete sebep olan trafik kazaları sonucunda her yıl yüzlerce vatandaşımız trafik kazlarında hayatını kaybetmekte, binlerce vatandaşımız ise yaralanmakta ve sakat kalmaktadır.

Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi’nin 12 Eylül 2017 tarihinde ülkemiz genelinde uygulamaya başlamasıyla beraber, trafik kazaları ve bu kazalara bağlı can kayıpları, yaralanmalar ve maddi, manevi kayıpları en aza indirgemek için İçişleri Bakanlığımızca hazırlanan ve 31 Mayıs 2019 -10 Haziran 2019 tarihleri arasında Ramazan Bayramı tatili süresince uygulanacak olan trafik tedbirleri konulu talimatları Valiliklere ve Kaymakamlıklara gönderilmiştir.

Bu kapsamda;

Bayram tatili süresince idari bürolarda görevli personelimiz ekiplere takviye olarak görevlendirilecek, görevlerine yeni başlayan personelimizle birlikte ilçemiz genelinde gece ve gündüz trafik birimlerimizde görevli tüm personelimizin katılımıyla trafik denetimi yapılacaktır.

Denetimlerimiz esnasında denetime tabi tutulan tüm yol kullanıcılarına (sürücü, yolcu, yaya) bilgilendirme çalışmalarımız olacak, imkanlarımız elverdiği ölçüde Drone ve İHA türü hava araçlarından da faydalanılacaktır.

4925 sayılı Taşıma Kanunu’nda ticari araç sürücülerinin yaş şartı düzenlenmiş, bu kapsamda 26 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük sürücülerin ticari amaçla şehirlerarası yolcu nakli yapmalarına müsaade edilmeyecek, sürücülerin takoğraf ve benzeri tüm belgeleri kontrol edilerek eksiği, kusuru veya ihlali olan sürücü ve araç sahiplerine trafik idari para cezası uygulanacaktır.

Modifiye araçlar, abartı egzoz, uygunsuz ışık donanımı bulunduran araçlar, uygunsuz ses sistemi bulunduran araçlar trafik personeli ve diğer görevlilerimiz tarafından tespit edilmesi halinde bu araçlar bayram tatili süresince trafikten men edilecektir.

Denetimler sırasında alkol aldığı şüphesi uyandıran tüm sürücülerimizin alkol ölçümleri yapılacak olup yasal sınır üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücülerimize trafik cezası uygulanarak, sürücü belgeleri son 5 yıl içerisinde 1. defa ise 6 ay, 2. defa ise 2 yıl ve 3 ve daha fazla ise 5 yıl süreyle geri alınacaktır.

Uykusuz ya da yorgunluk belirtileri gösteren sürücüler araç dışında yeteri kadar dinlendirilecek, uygunsuz veya arızalı ışık donanımı bulunduran araçların eksiklikleri giderilinceye kadar trafikte devam etmesine müsaade edilmeyecektir.

Tüm araç ve sürücüleri ile özellikle yük ve yolcu taşımacılığı yapan araç ve sürücülerinin yetki belgeleri ve SRC belgeleri ile diğer tüm evrakları kontrol edilerek, eksikliği görülen sürücülere veya araç sahiplerine 2918 sayılı K.T.K. ve 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu’nun ilgili maddelerinden trafik idari para cezası tanzim edilecektir.

Koruma başlığı ve gözlüğü olmayan motosiklet cinsi aracı kullanan sürücülere, çevredekileri rahatsız edecek derecede yüksek sesle müzik açan ve egzozlarından gürültü çıkaran sürücülere müsamaha gösterilmeksizin trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilecektir.

İçişleri Bakanlığımızca 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ olarak ilan edilmiş olup kavşak giriş ve çıkışları ile trafik işaretiyle yaya geçidi olarak belirlenmiş yerlerde öncelik yayanın olduğundan bu kurala uymayan sürücülere cezai müeyyide uygulanacaktır.

Başta araç sürücüleri olmak üzere tüm vatandaşlarımızdan tüm trafik kurallarına hassasiyetle uymalarını, uymayanları uyarmalarını, eksik evrağı ve aracındaki mekanik eksiği olan araçlarla ve yasal sınırlar üzerinde alkol alarak trafiğe çıkmamalarını, seyir halinde araç kullanırken cep telefonu gibi haberleşme cihazlarını kullanmamalarını önemle istirham ediyorum. Kazasız ve huzurlu bir bayram geçirmemiz dileğiyle iyi bayramlar" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500