escort izmir

Advert
Advert

ZEYTİNKÖY’DE BÜYÜK BİR KANDIRMACA VAR…

ZEYTİNKÖY’DE BÜYÜK BİR KANDIRMACA VAR…
Bu içerik 832 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, 2017’de çıkan yangında evlerin kullanılamaz hale geldiği Muğla’nın kırsal Zeytinköy Mahallesi’nde, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) evleri bedelsiz olarak yapacağı algısı yaratıldığını, bu durumun bir kandırmacadan ibaret olduğunu söyledi.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban; “AKP Milletvekilleri tarafından, sanki köylüye bedelsiz ev yapılacakmış gibi müjde veriliyor. Bu tamamen yalan. Köylüye yapılacak yardımın parası geri alınacak. AKP/Tayyip Erdoğan yönetimi Suriyeli’ye karşılıksız yardım ediyor, fakat evi yanan kendi köylüsüne geri ödemeli kredi veriyor. Yazıklar olsun” dedi.

HALA KONTEYNERDE KALIYORLAR…

Bundan iki yıl önce, 6 Eylül 2017 tarihinde çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen kırsal Zeytinköy Mahallesi’ndeki vatandaşların hala mağdur olduğunu, iki yıldan beri köye yapılan hiçbir şey olmadığını öne süren Alban, çıkan yangında insanların evlerini, ahırlarını, bahçelerini kaybettiğini, tüm varlıklarını yitirdiğini vurguladı.

Köylülerin hala konteynerde yaşam mücadelesi verdiğini ifade eden Alban, yanan evlerin yerine yapılacak konutlar için AFAD tarafından 1 milyon 414 bin lira ödenek ayrıldığını, bunun ne şekilde köylüye verileceğinin ise henüz kimsenin bilmediğini kaydetti.

EVLERİ TOKİ NEDEN BEDELSİZ YAPMIYOR?

Bir bayram müjdesi verir gibi yapılan açıklamanın bir kandırmaca olduğunu vurgulayan Milletvekili Alban, hane başına 100 bin lira gibi bir paranın ayrıldığını, bunun köylülere 2 yıl ödemesiz 20 yıla yayılarak geri ödemesinin istendiğini açıkladı. Köylünün kendisine yüklenici bulmasını, bulamazsa Menteşe Kaymakamlığı’nın bir müteahhit firma ile anlaşacağını belirten Alban, “TOKİ bu işe neden el atmıyor? Evlerine ekmek bile götürmekte zorlanan bu insanlar, bu parayı nereden bulsun. TOKİ’nin kuruluş amaçlarından biri de afetlerde zarar gören vatandaşa bedelsiz ev yapmaktır” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500