Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAŞKAN, GÜLLÜK VE ÖREN’DE İNCELEMELERDE BULUNDU…

BAŞKAN, GÜLLÜK VE ÖREN’DE İNCELEMELERDE BULUNDU…
Bu içerik 918 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaklaşan yaz sezonu öncesi Güllük ve Ören mahallelerinde incelemelerde bulundu... Mahalle esnaflarıyla da bir araya gelen Başkan Tokat yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı…

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ilk olarak Güllük Mahallesi’nde, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılan kursiyerlerin hazırladığı serginin açılışını yaptıktan sonra, belediye tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından açılan sergide, Milas Halk Eğitim Merkezi tarafından Güllük’te açılan kurslara katılan kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları el emeği, göznuru ürünleri sergiledi.

Sergiyi gezen ve ilgililerden sergideki ürünler hakkında bilgi alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, daha sonra özellikle Güllük sahil bandında, belediye tarafından yürütülen çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Vatandaşla buluşan Başkan Tokat, turizm sezonunda vatandaşın beklentilerine cevap verme adına tüm hazırlıkların son aşamaya geldiğini söyledi. Turizm sezonunun başladığı şu günlerde görevli personelden bir an önce çalışmaların tamamlanmasını isteyen Başkan Tokat; “Güllük’teki esnaf ve vatandaşımız büyük bir heyecanla yaz sezonunu bekliyor ve sezonda da her hangi bir sorun yaşamak istemiyor. Milas Belediyesi olarak biz de bu talebi göz önünde bulundurarak, eksiklerimizi tamamlayacak ve Güllük’teki hemşehrilerimizin ve bölgeye gelecek misafirlerimizin sorunsuz bir şekilde sezonunun tamamlanmasına katkıda bulunacağız” dedi.

BAŞKAN TOKAT ÖREN’DE ESNAFI DİNLEDİ…

Güllük Mahallesi’nin ardından ilçemize bağlı Ören Mahallesi’nde de belediye tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, her yıl özellikle okulların tatil olduğu Haziran ayı ile Eylül ayı arasında yerli ve yabancı turisti ağırlayan Ören Mahalle esnafı ile bir araya geldi. Esnafın öneri ve şikayetlerini dinleyen Başkan Tokat, geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya yansıyan ‘içki yasağı’ konusunun gündeme gelmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Başkan Tokat konuya dair yaptığı açıklamada; “Gün içerisinde Ören Mahallemiz plajlarını kullanan vatandaşlar, işletmeler tarafından yürüyüş yoluna ve plajlara masa konulması suretiyle kamunun kullanımına ait ortak alanların işgal edildiği yönünde şikayetlerini, Zabıta Müdürlüğümüze aktarmıştır.

Zabıta Müdürlüğümüz ekipleri de vatandaşlardan gelen şikayet ve talep doğrultusunda konuyu bize aktardı. Ben de işletmeleri uyarılarak,  plaj ve yürüyüş yollarına akşam 19.30’dan sonra masa konulması yönünde talimat verdim” dedi.

Başkan Tokat; “Ben hiç bir zaman içki içmek yasak şeklinde bir talimat vermedim. Söylediğim, vatandaşın denize girdiği gündüz saatlerinde plaja ve kaldırımlara işletmeler tarafından masa konulmasın. Çünkü konulan bu masalar vatandaşı rahatsız eder bir boyuta geldi. Akşamları saat 19.30’dan sonra bu masalar konulabilir dedim.

Vermediğim bir talimat nedeniyle birileri sosyal medyada bizi ‘içki yasaklayan zihniyet’ olarak gösterdi ve paylaşımlarıyla halkın gözünde bizi karalamaya çalıştılar. Buradan bir kez daha esnaf olarak sizler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza söylüyorum. Bizim böyle bir yasağımız yok” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500