Advert
Advert
Advert

NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI…

NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI…
Bu içerik 308 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin ilk gününde sahnelenen “Düğün Ya Da Davul” adlı oyun beğeni topladı...

Bu yıl 4 tiyatro topluluğunun katıldığı 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği, Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatrosu tarafından sahnelenen Düğün Ya Da Davul adlı oyunla start aldı.

Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde yaşayan kadınların gönüllü olarak katıldıkları köy tiyatrosunda hazırladıkları oyunundaki performanslarıyla dikkatleri üzerlerine topladı. Gündüzleri bağ, bahçe ve tarlada çalışırken birden kendilerini provalarda bulan kadınlar, kısa sürede hazırlanmalarına rağmen ortaya koydukları oyunla, tiyatro severlerden tam not aldı.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda sahnelenen oyuna, tiyatro severler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Sahnelenen oyunu ayrıca Milas Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu, Mehmet Çayırlı, Meclis Üyeleri ve kalabalık halk topluluğu tarafından izledi.

Oyun sonunda sahneye gelen Ulamış Köy Tiyatrosu Yönetmeni Vedat Murat Güzel; “Geçtiğimiz yıl da Milas’ta sizlerle buluşmuştuk. Milas bize uğurlu geldi. Burada sergilediğimiz oyun sonrası birçok tiyatro festivalinden teklif aldık, oyunumuzu sergiledik. Bu yıl yine sizlerle olmaktan mutluyuz. Bizi sizlerle buluşturan Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a ve Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vedat Murat Güzel’e teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu; “Geçen yıl da oyununuzu izleme fırsatı bulmuştum. Bu yıl da yine müthiş bir performans ortaya koydunuz. Ülkemize kazandırdığınız bu güzel topluluk için yönetmenimize ve tiyatro ekibimize teşekkür ediyorum. Umarım gelecek yıl tekrar sizlerle tekrar buluşuruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500