Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ENGELLİLER ASKERLİK VE ANT İÇME HEYECANI YAŞADI...

ENGELLİLER ASKERLİK VE ANT İÇME HEYECANI YAŞADI...
Bu içerik 1008 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Zihinsel ve bedensel engelleri dolayısı ile bugüne kadar askerlik yapamayan engelli gençler “Temsili Askerlik Uygulaması” kapsamında düzenlenen törenle bir günlüğüne asker oldu...

Milas Garnizon Komutanlığı'nda, engelli gençler için yemin töreni düzenlendi. Asker üniforması giyen engelli gençler, aileleri ve komutanları huzurunda ellerini Türk Bayraklarının ve silahların olduğu masaya koyarak ant içti. Yemin eden gençlere, askeri personel tarafından selam verme gibi bazı basit temel askerlik eğitimleri verildi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, Milas-Bodrum Havalimanı Başmüdürü Mehmet Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Hava Meydan Komutanlığı personeli ve engelli gençlerin ailelerinin katıldığı törende, Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Her Türk asker doğar” sözünün ete kemiğe bürünmüş halini yaşadık bugün. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve Devletimizi sonsuza kadar var etsin... Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise; “Özel bireylerimizin askeri eğitimlerini tamamlayarak çakı gibi asker olmaları bizleri gururlandırdı. Asker üniformasını giymenin, askeri eğitim yapmanın, asker arkadaşlarıyla kışla atmosferini teneffüs etmenin ve aileler huzurunda askerlik andını içerek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askeri olmanın engelli gençler için de hak olduğuna inanıyorum” dedi.

Engelli gençlere askerlik belgelerinin protokol tarafından verilmesinin ardından, engelli gençler ve aileleri yemekhaneye alınarak, protokol ile birlikte öğle yemeği yediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500