escort izmir

Advert
Advert

İLÇE MİLLİ EĞİTİM’DEN YENİ BİR ADIM…

İLÇE MİLLİ EĞİTİM’DEN YENİ BİR ADIM…
Bu içerik 728 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2017/2018 Eğitim-Öğretim yılında ilk defa spor programına öğrenci alan ve 2018/2019 yılında da Fen ve Sosyal Bilimler programına öğrenci alarak eğitime devam eden Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu’nun, önümüzdeki yıl öğrenci kontenjanları belli oldu... Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okulu tercih edecek ya da etmeyi düşünen öğrenciler ve aileleri için 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 13'te "OKUL TANITIM GÜNÜ" etkinliği düzenleniyor...

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sonlarına yaklaşırken, önümüzdeki 2019/2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Spor Programına 30, Fen ve Sosyal Bilimler Programına ise 60 öğrenci alacak olan Şehit Murat İnci İmam Hatip Lisesi ile birlikte, ilçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki liselerin de öğrenci kontenjanları belli oldu.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Önümüzdeki yıl ortaokuldan liseye geçecek olan çocuklarımızın tercih edeceği okul ile ilgili bugünden fikir sahibi olmaları için bu sene, farklı bir uygulama düşündük. Öğrencilerimiz ve aileleri önümüzdeki yıllarda nasıl bir okula gideceklerini, okulda nasıl bir eğitim programı uygulandığı, hangi öğretmenlerin o okulda görev yaptığını görmeleri için ‘Okul Tanıtım Günü’ düzenliyoruz. Velilerimiz, çocuklarıyla birlikte gelsinler ve tercihlerinde hangi okullar var ise onları gezip incelsinler” dedi.

Şehit Murat İnci İmam Hatip Lisesi, bünyesinde açılan spor programı ile önemli bir eğitim kurumu olduğuna dikkat çeken Bal; “Her iki programa da sınav ile öğrenci alınan okulda, fen ve sosyal bilimler programına LGS puanı ile spor programına ise Temmuz ayında yapılacak olan özel yetenek sınavı ile öğrenci seçiliyor. Okulda aynı zamanda 7 tane okul öncesi ve anasınıfı bulunmakta.

Bu sebeple bir sonraki eğitim öğretim döneminde proje okulunu tercih edecek ya da etmeyi düşünen öğrenciler ve ailelerini 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 13’te "okul tanıtım günü" etkinliğine bekliyoruz.

Etkinlikte, tüm idareci ve öğretmenler okulda olacaklar, eğitim programlarını tanıtacaklar, anasınıfı programları, öğretmenler tanıtılacak. Son olarak da eğitim ortamları, okul bina ve yerleşkesi gezdirilecek. Etkinlik herkese açık şekilde düzenlenecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500