escort izmir

Advert
Advert

FIRINLAR DENETLENDİ...

FIRINLAR DENETLENDİ...
Bu içerik 821 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Ayı kapsamında fırınları yakın markaja aldı... Ekipler, iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pideyi sağlıksız koşullarda üreten işletme sahiplerine göz açtırmıyor...

Yapılan denetimlerde ekmek ve pidelerin sağlığa uygun bir ortamda üretilip üretilmediğinin ve genel temizlik koşullarının yanı sıra gramajların standartlara uygun olup olmadığı ve fiyat tarifeleri kontrol edildi. Zabıta ekipleri, bu tür denetimleri ilçede periyodik olarak gerçekleştirdiklerini, Ramazan Ayı nedeniyle denetimleri sıklaştırdıklarını belirterek, vatandaşların sağlıksız gıda ürünlerinden uzak tutulması için gerekli tüm önlemlerin alınacağını vurguladılar.

Yapılan denetimler sonucunda Milas’ta kurallara tam anlamıyla uyan, temiz ve sağlıklı ekmek üreten fırın sahiplerine de teşekkür edilirken, uymayan fırıncılar da sözlü ve yazılı olarak uyarıldı. Zabıta ekipleri, tüketicilere Milas’ta bulunan fırınlardan gönül rahatlığıyla ekmeklerini alabilecekleri mesajını verirken, denetimlerin devam edeceğinin de altını çizdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
batu     2019-05-17 Gıda firmalarını denetlemek halk sağlığı açısından güzeldir. Fakat denetleyen personel öncelikle kendi hijyen kuralları dışında. Dış alanlara, lavabolara girdiği ayakkabılar ile gıda üretim alanına giriyor? Ayakkabılarda galoş, kafalarda bone yok? Ekmek kasaları yerle temas içinde? Gramajı kontrol edilen ekmekler çıplak el ile tutuluyor? Şimdi sorun nerede önce?