escort izmir

Advert
Advert

BÖYLE ÇİFTÇİLER İYİ Kİ VAR…

BÖYLE ÇİFTÇİLER İYİ Kİ VAR…
Bu içerik 2892 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kendisi ve diğer çiftçilerin faydalanması için tarla yolunu yaptıran vatandaş, iyi ki böyle vatandaşlar var dedirtti…

Tarımla uğraşan vatandaşların tarlaları ile köy arasındaki bozuk yollardan şikayetçi olduğunu MİLAS'IN OVA KÖYLERİNİN YOL SORUNU!.. başlığı ile haberleştirmemizin ardından Bekir Bakan isimli vatandaş bize ulaşarak, Çamköy’de tarlasına giden yolu kendi imkanları ile yaptırdığını, kendisi dahil bir çok köylünün yapılan yoldan faydalanarak tarlalarını tekrar ekmeye başladığını söyledi…

Milas’ın ovalarında tarımla uğraşan üreticiler; köyleri ile tarlaları arasındaki yolların çok bozuk olduğunu, araçları ya da traktörle tarlalarına gitmekte zorlandıklarını ifade etmelerinin ardından yaptığımız haber, çiftçilerin dikkati çekti. Birçok çiftçi tarafımıza ulaşarak bu konunun çok önemli olduğunu, yoların bozuk olması sebebiyle tarlalarını ekip biçemediklerini, yaptığımız haberle onların sesi olduğumuz için teşekkür ettiler.

Haberimizin ardından bize ulaşan Bekir Bakan isimli vatandaş bu önemli konuyu gündeme getirdiğimiz için teşekkür ederek; “Milas bir tarım ilçesi. O yüzden tüm kurumların tarıma öncelik tanıması gerekiyor. Ben Çamköy’deki tarlayı iki sene önce aldım. O tarlayı ekip biçmem gerekiyordu ancak yolu yoktu. Geçen seneye kadar köylüler o yolu traktörle ve hayvanlarla zor geçiyordu. Kendi imkanlarımla kepçe getirdim. Kamyonla mıcır getirterek tarla yoluna mıcır döktürdüm. Yolu kullanışlı hale getirmeye çalıştım. Köylüler de çevre tarlaları ekmeye başladı. Kimi buğday, kimi arpa, herkes tarlasını ekebilmiş. Milas’ın kalkınması ve gelişmesi için zeytin, tarım ve hayvancılığı geliştirmemiz gerekiyor. Bu konuda belediyeye de çok iş düşüyor. Benim imkanım olmasa o yol üzerindeki tarlalar ekilemeyecekti. Ekilse bile yeterli verim alınamayacaktı. Toprak anadır, bakarsan seni besler. Köylü halkımız bu yolları kullanışlı hale getirmek için muhtardan yardım istiyorlar. Muhtar da gerekli mercilere bilgi veriyor ve bunu yapmak zaman alıyor. Bu sürede de tarlalar işlenemiyor. İşlenmeyince de mahsul elde edemiyorsunuz. Bu da bizim Milas için büyük bir kayıp. Sizin yaptığınız haberi de görünce bu konunun gündeme gelmesine çok sevindim. Köylüler de bu çalışmamı örnek alsınlar. Birçok vatandaşın tarla yollarının düzeltilmesi için dilekçe verdiğini biliyorum. Ben Milas’ı, Milas halkını da seviyorum. Belediye ve yetkili kurumlar da üreten çiftçiyi korusun ve ekilemeyen tarla kalmasın. Dilekçeler titizlikle değerlendirilsin ve bir an önce bu yolların yapımına başlansın. Amacım Milasımızın tarım ürününün artmasına katkı sunmak. Kullanılamaz halde olan tarım alanının yollarının yapılmasını bir ziraatçı olarak belediyemiz de gündeme getirmek ve üretimin artmasına vurgu yapmak” dedi.   

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Filiz sibel manga     2019-05-16 Helal olsun bu yaptığın ölmüşlerinizin ruhunada deysin kazancına bereket versin seni doğran anne babanın ellerinden ve seninde ellerinden öperim..
Mehmet kozak     2019-05-16 Bu kardesimizi kurluyorum. Ben bunun icin kendine yakisani yapmis diyorum. Harika. Bir insan