escort izmir

Advert
Advert

KALDIRIM İŞGALLERİNE ARTIK BİR SON VERİLSİN…

KALDIRIM İŞGALLERİNE ARTIK BİR SON VERİLSİN…
Bu içerik 1761 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Araç sahiplerinin kaldırımları ‘otopark’ olarak kullanmalarından kaynaklı kaldırım işgalleri sürüyor... Özellikle öğrencileri, bebekli ve yaşlı yayalar başta olmak üzere yaya ve engelli vatandaşlarımıza yönelik ağır hak gaspı anlamındaki bu kaldırım işgallerine bir yenisi daha eklendi…

İlçemizde yayalar için oluşturulan kaldırımlara, duyarsız sürücüler tarafından araç parkları devam ediyor. Kaldırımlara park edilen araçlar nedeniyle sık sık yollara inmek zorunda kalan vatandaşlar tepkilerini dile getirmeye devam ederken, tepki gösterenler arasına öğrenciler ve öğrenci velileri de eklendi.

İsmail Hakkı Milaslı Caddesi İlke Sokak kavşağına park eden kamyonet, öğrencileri ve velilerini resmen çileden çıkardı. Okul yolunda kaldırama park eden araç yüzünden yolu kullanmak isteyen yayalar ve çocuklar, kaldırım yerine yolu kullanmak zorunda kaldılar.  Tam kavşak ağzına park eden kamyonet yüzünden riskli bir şekilde yolu kullanmak zorunda kalan veliler; “bu duyarsızlığa artık araç sürücüleri bir son versin. Kaldırım gaspı yapan sürücülere cezai işlem uygulansın. Kavşak ağzına park eden bu duyarsız sürücü yüzünden çocuklarımız yoldan yürümek zorunda kaldı ve bu büyük bir tehlike oluşturdu. Yola inan çocuklarımız bir kazaya karıştığında ne olacak? Çocuklarımızın başına bir kaza gelmeden önce yetkililerden, özellikle okul yolu üzerindeki kaldırımların sık sık denetlenmesini istiyoruz” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500