escort izmir

Advert
Advert

ÖDÜL ALACAK KARİKATÜRLER BELİRLENDİ…

ÖDÜL ALACAK KARİKATÜRLER BELİRLENDİ…
Bu içerik 854 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda ödül almaya hak kazanan eserler belirlendi…

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na bu yıl 48 farklı ülkeden 435 karikatürist, 1687 karikatür ile katıldı. Yarışmada ödül almaya hak kazanan karikatüristlerin isimleri 20 Mayıs tarihinde açıklanacak.

10-11 Mayıs 2019 tarihleri arasında Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de toplanan,  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ruhan Selçuk, Kamil Masaracı, İzel Rozental, Serter Karataban, Turgay Karadağ, Aslı Alpar ve Halit Kurtulmuş Aytoslu isimlerinden oluşan jüri üyeleri, 1687 adet karikatürü tek tek inceledi. Zorlu geçen değerlendirmenin ardından jüri üyeleri ilk etapta 126 karikatürü tekrar incelemek üzere ayırdılar. İkinci tur değerlendirmesinde ise bu rakam 56’ya düşürüldü. Son tur değerlendirmesinde ise birinci, ikinci ve üçüncülüğe layık karikatürler ve özel ödül almaya hak kazanan diğer 21 karikatür belirlendi.

Bu sene birincilik, ikincilik üçüncülük, ödüllerinin yanı sıra 5 adet Başarı Ödülü, Jüri Özel Ödülü Cumhuriyet Gazetesi, Scrikss Kalem, Milas Kent Konseyi, Labranda Su, Leman, Bayan Yanı, Karikatür Atölyesi, İMOGA, Schneıder Temple,Tema Vakfı, Berk Laminant ve Team Fores özel ödülleri de verilecek. Ödül töreni 13 Eylül 2019 tarihinde yapılacakr. Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecek. Sergi 1 Ekim 2019 tarihine kadar açık kalacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500