escort izmir

Advert
Advert

AKRİLİK BOYA RESİM SERGİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI…

AKRİLİK BOYA RESİM SERGİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI…
Bu içerik 1441 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Akrilik Boya Resim Sergisi büyük beğeni topladı… Ayrıca okulun daha estetik görünüme sahip olması için okulun koridorlarına “sanat sokağı” “biyoloji sokağı”  isimleri koyularak çalışmalar sergilendi ve özgün bir çalışmaya imza atıldı…

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Yılsonu Akrilik Resim Sergisi 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 11’de okulun bahçesinde beğeniye sunuldu. Okulun Resim Öğretmeni Derya Özyurt nezaretinde öğrenciler tarafından akrilik boya kullanılarak yapılan yaklaşık 120 eserin görücüye çıktığı sergi açılışına; Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, ilçe Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Kızılca, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Okul Müdür ve Müdür Yardımcıları, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, Firuzpaşa Muhtarı Recep Panay, Okul Aile Birliği Başkanı Salih Topçu ve Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Nergiz, veliler ve öğrenciler katıldı.

Akrilik Resim Sergisi açılışında bir konuşma yapan Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aktaş; “Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi olarak hazırladığımız Akrilik Boya Resim Sergisi’nin açılışına teşriflerinizden dolayı hepinize hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Sayın Bakanımızın; Hem derslerinde hem de spordan sanata ve bilime kadar ter dökülen her alanda,  başarılı olmanın adını  “ Çift Kanatlı Olmak” olarak ifade ettikleri gibi biz de Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünü ilke edinen sevgili öğrencilerimizin,  sadece akademik alanda değil, sanatsal alanlarda da başarılı olmaları için gereken her türlü desteği sağlamaya gayret gösterdiğimizi ifade etmek istiyorum.

Sergimizde; akrilik boya kullanılarak yapılan yaklaşık 120 eser yer almaktadır. Bu eserlerde öğrencilerimiz yaratıcılık yönlerini, hayal güçlerini kullanarak özgün ürünler ortaya koymuşlardır.

 Ayrıca, okulumuzun daha estetik bir görünüm kazandırılması adına okulumuzun koridorlarını da “sanat sokağı” “biyoloji sokağı”  isimlerini koyarak özgün ve gayretli çalışmalarımızla renklendirdik.

Bütün bunların yanında okulumuza Belediyemiz tarafından bağışlanan banklar yine akrilik boyalarla boyanmış ve üzerlerine özgün resimler çizilerek banklar yeni bir görünüme kavuşturulmuştur.

Bütün bu çalışmaların mimarı olan başta Resim Öğretmenimiz Derya Özyurt olmak üzere, geleceğin ressamları olma yolunda hızla ilerleyen sevgili öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, resim sergimize teşrif ederek bizlere şeref verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aktaş’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri tarafından serginin açılış kurdelası kesilerek, akrilik boya kullanılarak yapılan yaklaşık 120 eser incelendi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500