escort izmir

Advert
Advert

10. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLIYOR…

10. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLIYOR…
Bu içerik 1135 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından organize edilen 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği 20 Mayıs’ta başlıyor...

Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, emekli öğretmen Nebi Uslu anısına 10. kez düzenlenecek tiyatro şenliği 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak. Şenliğe bu yıl 4 tiyatro topluluğu katılıyor.

Şenlik, 20 Mayıs 2019 Pazartesi Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatro Topluluğu tarafından sahneye konulacak “Düğün ya da Davul” adlı oyunla start alacak. Düğün ya da Davul adlı tiyatro oyunu 21.15’te başlayacak.

21 Mayıs 2019 Salı günü, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatro tarafından, “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyunu,

23 Mayıs 2019 Perşembe günü, Bodrum Deneme Sahnesi tarafından “Düğüm”,

24 Mayıs 2019 Cuma günü Muğla Büyükşehir Konservatuarı Tiyatro Topluluğu tarafından “Bize Gülmek Lazım 3” adlı oyunlar sahnelenecek.

10 Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nde Çizmeli Kedi adlı çocuk oyunu saat 17’de başlarken, diğer tüm oyunlar ise saat 21.15’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak.

Şenlikle ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Tiyatronun ilçemizde yoğun ilgi görmesi bizleri memnun ediyor. Tiyatro hayatımızın aynası, hedefimize yön veren önemli bir sanat. Bir milletin geleceği, onun yetiştirdiği sanatçılara, sanatkarlara ve onların verdiği mesajlara bağlıdır. Çünkü sanatçılar ve sanatkarlar topluma örnek kişilerdir.

Nebi Uslu’nun adını yaşatmaya ve gönül verdiği tiyatroyu Milas’ta hak ettiği yere getirme kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirdiğimiz 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği vefanın, sevginin, tiyatroya adanmış hayatlara saygının eseridir. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin gerçekleşmesine emek veren, destek veren herkese teşekkür ederken, sahneleyecekleri oyunlarla bizlere keyif verecek olan tüm tiyatro ekiplerine başarılar dilerim” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500