escort izmir

Advert
Advert

BALIK FESTİVALİ VE ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ SONA ERDİ…

BALIK FESTİVALİ VE ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ SONA ERDİ…
Bu içerik 1706 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu sene 3-4 Mayıs tarihleri arasında 3’ncü kez düzenlenen Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi… Festival kapsamında ip atlama rekor denemesi ve birçok konuda farkındalık oluşturacak etkinlikler, yarışmalar, geziler ve konser gerçekleştirildi…

Milas 3’üncü Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü Güllük’te düzenlenen etkinliklerle sona erdi.

3 Nisan 2019 Cuma günü kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Muğla İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Enver Aydın birer konuşma gerçekleştirdiler. Yapılan konuşmaların ardından Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Okulu’nun mehteran gösterisi ve anaokulu öğrencilerinin yaptığı atık maddelerden oluşan kıyafet defilesi düzenlendi.

Gösterilerin ardından Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının ve milli mücadelenin başladığı 1919 tarihi anısına öğrenciler tarafından ip atlama Guinness Rekorlar Kitabı’na girme denemesi yapıldı. Rekor denemesinin ardından yine öğrenciler tarafından alanda ‘1919’ rakamını oluşturulurken bu görüntü drone aracılığıyla havadan görüntülendi. Halk oyunları gösterisi ve çocuklara ‘Bizim Köyün Şarkısı’ filminin izlettirilmesi ile 3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali’nin ilk günü sona erdi.

Festivalin ikinci ve son günü olan 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü Güllük Mahallesi’nde balık tutma etkinliği ile başladı. Balık tutma etkinliği boyunca Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri gitar resitali ve şarkılar seslendirdiler. Balık tutma etkinliğinin ardından halk oyunları gösterisi sunuldu. Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Hüdayi Baş ve Ahşap Oyma Ustası Mesut Avcı tarafından yapılan balık figürünün açılışı Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın konuşmasından sonra gerçekleştirildi.

Balık figürünün açılışının ardından balık pişirme yarışması düzenlendi. Yarışmanın ardından ilk üçe giren adaylara çeşitli ödüller, festival programına katılan protokol tarafından verildi. Festivale katılanlara balık ekmek ikramıyla devam eden festivalde daha sonra balık çiftliklerine ve Kıyıkışlacık Antik Balık Pazarı’na tekne ile bir gezi düzenlendi.

3’ncü Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği, Grup Pusula konseri ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500