escort izmir

Advert
Advert

23 NİSAN SATRANÇ TURNUVASI…

23 NİSAN SATRANÇ TURNUVASI…
Bu içerik 1110 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle geçtiğimiz hafta sonu Milas Özge Koleji Konferans Salonu’nda yapılan satranç turnuvası sonunda dereceye giren satranç sporcuları kupa ve madalyalarını aldılar.

Çocuklara özel yapılan satranç turnuvası 27 Nisan 2019 Cumartesi günü ilk gün 1. etap maçlarıyla başladı. 28 Nisan 2019 Pazar günkü bölümünde ikinci etap ve final turu maçları oynandı.

Milas Özge Koleji sponsorluğunda yapılan 23 Nisan Satranç Turnuvası’nda Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar turnuva direktörlüğü görevini üstlenirken, hakemlikleri İsmail Hakkı Sütçü, Taylan Canca, Selçuk Dağ yaptılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adına yapılan satranç turnuvası ile ilgili olarak bir açıklama yapan Turnuva Koordinatörü ve Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar; “anlamlı bir gün adına yapılan satranç turnuvasıyla çocuklarımızın bayramını kutladık” dedi.

Altunbozar, turnuva ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Özel Özge Koleji sponsorluğunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası tamamlandı. 250 sporcunun katıldığı turnuva 5 kategoride yapıldı. Her kategoride dereceye giren ilk 3 sporcuya kupa, 4-10 arasındaki sporcular madalya almaya hak kazandılar. Ayrıca turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür anlamında katılım belgeleri verildi.

Dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan sporculara kupa ve madalyalarını Özel Milas Özge Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Dinçer Kayalı, Özel Milas Özge İlkokulu Müdürü Sayın Ali Osman Duman, Özel Milas Özge Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Serdar Dereli takdim ettiler.

Sporcular satranç turlarında müsabakalara katılırken, sporcu velileri okul bahçesinde beklediler. Bekleyişleri sırasında ise Özel Milas Özge Koleji’nin düzenlediği atölye çalışmalarına katılarak, eğlenceli ve güzel zamanlar geçirdiler.  Resim, modern baskı çalışmaları, bilişim teknoloji atölyesinde STEM ve kodlama çalışmaları düzenlendi. Drama atölyesinde yaratıcı drama öğreniyorum çalışmaları yapıldı.

Satranç turnuvasının ikinci günü ise Özge okulunun rehberlik servisi “Biz Küçükken Böyle miydik?” etkinliğini gerçekleştirdiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adına Özge Koleji tarafından düzenlenen satranç yarışmaları ve okul bahçesinde yapılan etkinlikler için Özge Koleji Kurucusu Melda Haktanır’a, turnuvaya katılan tüm sporcu çocuklarımıza, sporcularımızın ailelerine ve turnuva ile ilgili olarak emeği geçen destek olan herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Turnuva Sıralaması…

18 Yaş Altı: 1.Yaşar İrfan Aşcıoğlu, 2.Kent Mikael Köprülüler, 3.Erol Emre Selçuk, 4.Yusuf Boncuk, 5. Umut Karaca, 6.Sercan Burak Gezer, 7-Nimet Begüm Aydoğdu.

14 Yaş Altı: 1. Arda Uzgur, 1. Bora Özgen, 3. Melisa Kara, 4. Âlim Korkmaz, 5. Toprak Can Mutlukan, 6. Nuri Efe Parasız, 7. Süleyman Alp Çetinkaya, 8. Arda Kırova, 9. Ezra Mine Kavuran, 10.Yiğit Aydın.

11 Yaş Altı: 1. Emre Salafur,  2. Gazel Bozoğlu, 3. Ege Pakkan, 4.Yağız Alp Balıkçı, 5. Fatmanur Tuncay, 6.Yağız Acar, 7. Batuhan Sütçü, 8. Berke Dursun, 9.Efe Gündüz.

9 Yaş Altı: 1.Aleyna Kaya, 2.Teoman Aktaş, 3. Cihan Güroğlu, 4.İlker Avcıoğlu, 5.İsmet Uslu, 6.Mehmet Uygar Evci, 7.Onur Ata Demirkol, 8.Elif Bilge, 9.Mehmet Efe Öncer, 10.Mervenur Kara.

7 Yaş altı: 1.Sarp Avcıoğlu, 2-Ali Kıvanç akarsu, 3.Ayberk Efe Akça, 4.Enes Yalçınkaya, 5.Halil Akın, 6.Atahan Halis Aydın, 7.Rabia Su Bilgili, 8.Efe Kayra Kiriş, 9.Özkan Emir Karagülle, 10.Kaan Efe Çınar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500