escort izmir

Advert
Advert

FESTİVAL BAŞLADI…

FESTİVAL BAŞLADI…
Bu içerik 1958 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali başladı…

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali dün saat 9.30’da kortej yürüyüşünün ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Milas 3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali’ne; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Enver Aydın, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, İMEAK DTO Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç, Milas Hava Meydan Komutanlığı Hava Tabip Binbaşı Serkan Sorkaç, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, Milas Orman ve Tarım Müdürü Eşref Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, kurum amirleri, Milas Belediye Meclis Üyeleri, balıkçılık sektörünün yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Muğla İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Enver Aydın birer konuşma gerçekleştirdiler. Yapılan konuşmaların ardından Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Okulu’nun mehteran gösterisi ve anaokulu öğrencilerinin yaptığı atık maddelerden oluşan kıyafet defilesi düzenlendi.

Gösterilerin ardından Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının ve milli mücadelenin başladığı 1919 tarihi anısına öğrenciler tarafından ip atlama Guinness Rekorlar Kitabı’na girme denemesi yapıldı. Rekor denemesinin ardından yine öğrenciler tarafından alanda ‘1919’ rakamını oluşturulurken bu görüntü drone aracılığıyla havadan görüntülendi. Halk oyunları gösterisi ve çocuklara ‘Bizim Köyün Şarkısı’ filminin izlettirilmesi ile 3. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali’nin ilk günü sona erdi.

Festivalin ikinci günü olan bugün ise Milas’ın Güllük Mahallesi’nde 10-11 saatleri arasında balık tutma etkinliği yapılacak. Güllük Mahallesi’nde devam edecek olan etkinlikler kapsamında 11-12 saatleri arasında konuşmalar yapılacak ve balık figürü açılışı gerçekleştirilecek. Festival de ayrıca balık pişirme yarışması düzenlenecek. Balık pişirme yarışmasında dereceye girenler altın ile ödüllendirilecek. Farkındalık yaratmak amacıyla Güllük’teki sahilinde pet şişelerin toplanacağı balık figürü açılışının ardından konuklara ekmek arası balık dağıtımı yapılacak. Ardından tekne ile üretim çiftlikleri gezilecek ve İassos Antik Kenti Balık Pazarı gezisi düzenlenecek. Festival Grup Pusula konseri ile sona erecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500