Advert
Advert

MİLAS YENİ BİR REKORA HAZIRLANIYOR…

MİLAS YENİ BİR REKORA HAZIRLANIYOR…
Bu içerik 1889 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali hazırlıkları devam ediyor... Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan festivalde yine ve anlamlı bir Guinness Rekoru kırılmaya çalışılacak…

Bu yıl 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali hazırlıkları devam ederken, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan, ilçemizde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek, festivalin içeriğiyle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Festivalin programı hakkında bilgi paylaşımının yapıldığı toplantıda, öğrencilerin deneyeceği anlamlı Guinness Rekoru dikkat çekti.

Milas’ta 3-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan ve bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali; 3 Mayıs 2019 Cuma günü saat 9.30’da kortej yürüyüşü ile başlayacak. Atapark’ta saat 10’da halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmaları yapılacak. Saat 11’de ise Çocuk Oyunlar kategorisinde, Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının ve milli mücadelenin başladığı 1919 tarihi anısına öğrenciler tarafından ‘İp atlama Guinness Rekorlar Kitabı’na girme denemesi yapılacak. Rekor denemesinin ardından stantlar gezilecek ve öğle yemeği arası verilecek. 14-16 saatleri arasında ise ‘Bizim Köyün Şarkısı’ adlı çocuk sineması Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda çocuklara izletilecek. Akşam saat 20’de Amfi Tiyatro’da Müzik Öğretmeni Ali Çakır ve öğrencilerinin hazırladığı konser yer alacak.

Festivalin ikinci günü olan 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü ise Milas’ın Güllük Mahallesi’nde 10-11 saatleri arasında, balık tutma etkinliği düzenlenecek. Saat 11’de yapılacak konuşmaların ardından balık figürü açılışı ve ekmek arası balık dağıtımı yapılacak. Tekne ile üretim çiftlikleri ve İassos Antik Kenti Balık Pazarı gezisi düzenlenmesinin ardından festival, saat 20’de Grup Pusula konseri ile sona erecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500