Advert
Advert

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER BURSA'YI GEZDİ…

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER BURSA'YI GEZDİ…
Bu içerik 792 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları tarafından, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, Bursa Kültür gezisini tamamlayarak şehrimize döndüler...

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılı dolayısıyla liseler arası Şehitler Koşusu ve Şiir Okuma yarışmaları düzenledi. Yarışmalarda birincilik elde eden öğrenciler Hafize Nur Kaya ve Utku Dal, Milas Ülkü Ocakları’nın ödül olarak belirlediği Bursa Kültür gezisini geçtiğimiz hafta sonu tamamlayarak, evlerine dönüş yaptılar. Bursa da başta Uludağ, Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri, Ulu Cami ve birçok tarihi yeri gezen öğrenciler, geziden fazlası ile memnun kaldıklarını ve başta Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül olmak üzere, gezide emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül konu hakkında yaptığı kısa açıklamada; “Yarışma ve programımıza maddi manevi destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Her zaman telaffuz ettiğimiz gibi öğrenci kardeşlerimiz istiklal ve istikbalimizin yegane teminatı, teferruatsız sahibidirler. Onların gelişmesi, görmesi ve öğrenmesi anlamında gerçekleştirmekte olduğumuz çalışmalar bugün olduğu gibi daima olacaktır. Yarışmalarımızda birincilik derecesini kazanan kardeşlerimiz, görevlendirmiş olduğumuz Fakülte Başkanımız eşliğinde Bursa Kültür gezisini tamamlayarak, çok şükür İlçemize dönmüşlerdir. Keyif ve tarih dolu geçen geziden kardeşlerimin çok şeyler öğrendiğine, ruhlarına milli şuur ve çalışma azmi katarak döndüklerine olan inancım tamdır.

Milas Ülkü Ocakları olarak aynı çalışmalar heves ve inanç ile devam edecektir. Başbuğ Atatürk'ün de dediği gibi; “Türk Çocuğu Atalarını Tanıdıkça Daha Büyük İşler Yapmak İçin Kendinde Kuvvet Bulacaktır.” sözü kulağımızda çınlamaya ve bu mihvalde yürümeye olan yeminimiz son nefesimizde son bulacaktır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500