Advert
Advert

EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI…

EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI…
Bu içerik 832 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Atatürkçü Düşünce Derneği Muğla Şubelerinin katılımı ile 12 Nisan 2019 tarihinde ADD Muğla Şubesi’nin ev sahipliğinde eşgüdüm toplantısı yapıldı...

Atatürkçü Düşünce Derneği Muğla Şubelerinin katılımı ile yapılan toplantıya ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık,  Genel Sekreter Yardımcısı Sevil Nazan Keskin, Genel Yönetim Kurulu Üyesi Arif Güvenir, Genel Yönetim Kurulu Üyesi, GE ve BA Bölge Sorumlusu Haydar Topçu, ADD Muğla şubeleri başkan ve yöneticileri katıldı.

Yapılan toplantının ardından Eşgüdüm Toplantısı Sonuç Bildirgesi yayınlandı. ADD Muğla Şubesi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantının sonuç bildirgesi şöyle;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin taşıyıcı kolonları olan Atatürk ilke ve aydınlanma devrimlerinin yılmaz bekçisi Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30. yılını ve Kurtuluş Savaşımızın başlangıcının 100. yılını kutlarız.

Aydınlık geleceğimizin en büyük güvencesi çocuklarımız ve gençlerimizdir. Bu nedenle Genel Merkezimizin düzenleyeceği “23-24 Nisan 2019 Milli Mücadelemizin 100. Yılında Ulusal Egemenlik ve ADD’nin Tarihi Sorumluluğu” sempozyumu, Gençlik Kurultayı, Dil Kurultayı ve 19 Mayıs etkinlikleri büyük önem taşıdığından şubelerimizce katkı sağlanacaktır.

Emperyalizme karşı zafer kazanan ilk lider Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan saldırılara asıl tepki vermesi gereken kurumlar, ne yazık ki sessiz kalarak, görevlerini yerine getirmekten kaçınarak tarihimize karşı en büyük suçu işlemektedirler.

Atatürk’ün eseri olan Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarının, emperyalizm ve ülkemizdeki işbirlikçileri aracılığıyla yok edilmeye çalışıldığı bu günlerde, 31 Mart yerel seçimlerinin iktidara uyarı vermesi, iktidarın bundan sonra Atatürk ve devrimlerine yönelmesini sağlayacaktır.

Atatürkçü Düşünce Derneği, günümüzün Kuva-yı Milliye Cemiyetidir. Bugün görevimiz, yeniden Kuva-yı Milliye’nin öncü gücü olmak ve Türk ulusunda var olan ulusal bağımsızlık bilincini, Kemalizmin yol göstericiliğinde daha da güçlendirerek Türkiye’yi hak ettiği yere çıkarmaktır.

Kemalizm, tam bağımsızlık, ulusal birlik, laiklik, akıl ve bilimi kullanarak çağdaşlık, yurtta barış dünyada barış, kesinlikle emperyalizme karşı olmak ve sürekli devrimciliktir.

 Her Kemalist gibi Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyeti omuzlarımızda taşıyoruz. Koşullar ne olursa olsun, ödeyeceğimiz bedel ne olursa olsun son nefesimize kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz.

ADD Muğla şubeleri olarak en kutsal görevimiz Cumhuriyetimize, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ulusal birliğimize, laikliğe, evrensel bir lider olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve geleceği de aydınlatan ilkelerine sahip çıkmayı sürdürmektir.

Atatürk’ün yoldaşları olarak hep birlikte çalışacağız.”  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500