Advert
Advert
Advert

VALİ CİVELEK TURİZM HAFTASINI KUTLADI…

VALİ CİVELEK TURİZM HAFTASINI KUTLADI…
Bu içerik 813 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Esengül Civelek, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı…

Muğla Valisi Esengül Civelek’in mesajı şöyle;

“Turizm sektörü ekonomik büyümeye, kalkınmaya destek veren, döviz kazandıran, yatırım ve gelir getiren, istihdam yaratan, sosyo-ekonomik, kültürel ve çevresel gelişmeye katkı sağlayan bölgesel ve ulusal kalkınmanın en önemli sektörlerinden biridir.

Muğla 1483 km kıyı şeridi, iklimi, tarihi ve kültürel değerleri, denizi ve doğası ile ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biridir. Muğla, geleneksel turizmin yanı sıra spor turizmi ve alternatif turizm olanakları gibi farklı alanlarda da dünyanın ilgisini çekecek eşsiz potansiyele sahiptir. İlimiz sahip olduğu tüm bu özellikleri ile güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kamu ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen yatırımlar, nitelikli modern tesisler, yetişmiş insan gücü, sunulan kaliteli hizmet ve ulaşım imkânlarının kolaylığı gibi etkenler ilimizin sektördeki rekabet gücünü de giderek arttırmaktadır.

2018 yılında ilimizi ziyaret eden yabancı turist sayısı bir önceki yıla göre yüzde 34 artışla 2 milyon 805 bin 115’e ulaşmış olup, sektörde yaşanan olumlu gelişmeler ve turizm etkinliklerinin çeşitlendirilerek tüm yıla yayılması sayesinde önümüzdeki sezonda bu sayının daha da artması beklenmektedir. Bu yıl da, geçtiğimiz yıl olduğu gibi turizm sektöründe başarının sağlanması ve bu başarının da ülkemiz beklentilerini karşılaması için tüm çalışmalar turist memnuniyeti üzerine yoğunlaştırılmıştır.

Bu düşüncelerle, Turizm Haftası'nı kutluyor, önümüzdeki turizm sezonunun ülkemiz ve ilimiz için verimli geçmesini temenni ediyor, sektörün değerli çalışanlarına başarılar diliyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500