Advert
Advert

KATLİAMCILAR TUTUKLANDI… 100 AĞAÇ DİKİLDİ…

KATLİAMCILAR TUTUKLANDI… 100 AĞAÇ DİKİLDİ…
Bu içerik 2611 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Akbük Koyu’nda, 30’a yakın asırlık menengiç ağacının kesilmesinin ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Akbük Koyu’na 100 tane Sığla ile Menengiç ağacı dikti... Ağacı kestikleri belirlenen 3 kişi tutuklandı...

Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne bağlı Sarnıç Mahallesi’nde bulunan Akbük Koyu’nda 30’a yakın Menengiç ve Sığla ağaçlarının kesilmesinin ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri katliamın yapıldığı alan 100 tane Sığla ile Menengiç ağacı dikti. Soruşturma sonrasında ağaçları kestikleri belirlenen 3 kişi mahkemedeki sorgularının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Geçtiğimiz Pazar günü Menteşe ilçesi Akbük Koyu’nda Menengeç ve Sığla ağaçlarının kesildiği bilgisinin ardından jandarma olay yerinde inceleme başlatmıştı. Jandarmanın sürdürdüğü titiz çalışma sonucunda 3 kişi gözaltına alınmıştı.

Muğla Valiliği, bölgede yaptığı inceleme sonunda Menteşe Belediye Başkanlığı ve çevrecilerin de isteklerini göz önünde bulundurarak, kesilen alanın yeniden ağaçlandırılmasına karar verdi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de plaj boyunca toplam 100 tane Menengiç ve Sığla fidanları dikti.

3 Kişi Tutuklandı…

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile jandarma tarafından başlatılan soruşturmada bölgedeki güvenlik kamera kayıtları incelemeye alınmış ve inceleme sonunda şüpheliler kısa sürede tespit edilmişti. Şüphelilerin ev, iş ve arabalarında yapılan aramada ise 2 adet kesim motoru, 1 adet üzerinde talaş parçaları bulunan yelek, 1 adet balta ve 1 adet orak bulunarak el konuldu. Şüpheliler S. T., N. T. ve M.T. ‘Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500