Advert
Advert

ÖĞRENCİLERDEN KÜTÜPHANEYE ZİYARET…

ÖĞRENCİLERDEN KÜTÜPHANEYE ZİYARET…
Bu içerik 688 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta eğitim alan öğrenciler Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesi’ne ziyarette bulundu...

İmi ve Tek Koleji, Gümüşlük, Fatih, Havva Ersoy, Beçin, Kıyıkışlacık İlkokulu Özel Mete Anaokulu ve Afacan Kreşi öğrencileri, Kütüphaneler Haftası kapsamında yaptıkları ziyarette önce çocuk kitaplarının olduğu bölüme girerek kitapları inceleme fırsatı bulurken, kütüphane kurallarını öğrenerek uygulamaya çalıştılar. Hem öğretmenler hem de kütüphane yetkilileri, kitap okumanın önemine değinirken, Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesi görevlileri çocukların kitaplardan sınırsız faydalanabileceklerini, kütüphanelerin hazine değeri taşıdığını da anlattılar.

İmi Koleji Öğretmeni Kadriye Başköşe yaptığı açıklamada; “Gezinin amacı, öğrencilere kütüphanede davranış kurallarını uygulamalı olarak anlatmak ve en önemlisi kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktı. Çocuklarımız kitap seçtiler, bir süre okudular ve kütüphanede nasıl davranacaklarını öğrendiler. Binlerce kitabı ilk kez bir arada görmenin şaşkınlığını yaşadılar. Kütüphanenin artık soyut bir kavram olmadığı, elle tutulur, hissedilir, görülebilir bir kavram olduğu bilincine vardılar. Kütüphane gezisi öğrencilerin zihinlerinde güzel bir anı olarak yer aldı. Kütüphane yetkilileri, gezi grubunu çok iyi karşıladılar ve gerekli bilgileri titizlikle verdiler. Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesi personeline teşekkür ederiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500