Advert
Advert

ÇEYREK ASIRLIK MUHTAR!..

ÇEYREK ASIRLIK MUHTAR!..
Bu içerik 4666 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemize bağlı Firuzpaşa-Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Recep Panay, 25 yıl muhtarlık yaptıktan sonra 6. döneme hazırlanıyor... Muhtar Recep Panay, Milas’ta çeyrek asırlık muhtarlığı ve sempatik hareketleriyle ilgi toplamaya devam ediyor…

1994'de ilk kez Firuzpaşa-Gazipaşa Mahallesi Muhtarı seçilen Recep Panay, o günden itibaren muhtarlık görevini kesintisiz sürdürmeye devam ediyor. Muhtarlık görevinin 30. yılına giren ve tüm Milas halkı tarafından sevilen Recep Panay; “Beypınarı’nda bulunan Korucuk Köyü dışında Milas’ın 132 mahallesinin hepsine gittim.  Ben insanları seviyorum. Siyaset, politika, particilik, ideoloji hiçbir zaman taviz vermem kimseye. Ama hiçbir zaman da karşımdaki şu partidendir, bu partidendir, o partidendir demem, sarılırım. Dün muhalefet yaptığım insanlara göreve geldiği anda da sarılırım. İşte benim özelliğim bu. Hakka yaklaşmayan halka yakın olmaz, halka yaklaşmayan hakka yakın olamaz, benim parolam budur. 25 yıldan beri, küçüldüğüm an büyüdüm, büyüdüğüm an küçüleceğim inancı içerisinde hiçbir zaman büyüklük kompleksi içerisinde olmadım. Ben muhtarım, kaybeden üzülmez, bulan sevinmez beni derim. Ben insanları çok seviyorum, insanlara yakın davranıyorum. 25 yıl içerisinde ben hep mahalle sakinlerimizin hizmetinde oldum. Bana mahalle halkım kan bulan muhtar derlerdi.  Hastanelerden kana ihtiyacı olanı bana gönderirlerdi. Mahalle sakinlerimin kan guruplarını aldım, nereden gelirse gelsin kana ihtiyacı olanlara yardım ettim. Kan verecek vatandaşımızı bulup hastaneye kadar götürüp kan vermesini sağladım. Ücret soranlara da biz kanımızı para karşılığı satmayız, ücretle kan satılmaz dedik. Ben de 16 defa kan verdim. Atatürk İlkokulu’nda 7 sene Yerel Yönetim dersi verdim. 2016 yılında Anadolu Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde kendi hayatımdan örnekler vererek, panel ve konuşmacı olarak orada bulundum. Saat 10’da başladığım sunumu 12’de bitirdim. Hiçbir öğrenci salonu terk etmediler, ben bundan büyük mutluluk duydum. Bana deli muhtar da derler, aslında ben deli değilim, akıl hastasıyım. Bana telaşe müdürü derler, çenesi düşük muhtar derler, şair muhtar derler, cenazeci muhtar derler. Bugün de cenaze var ve ben yine katılacağım. Halkımızın iyi gününde kötü gününde, acısında yanlarında olmaya çalışıyorum. 2009’da ve 2014 yıllarındaki muhtarlık seçimlerinde karşıma aday çıkarıldı. Bu seçimlerde adaysız olarak bu göreve benim mahalle sakinlerim tarafından takdir edilmem, onların bana güven duyması, benim de onlara güven duymamadan kaynaklanıyor. Mahalle sakinlerimin bana vermiş olduğu güvene teşekkür ediyorum, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

25 yıllık Muhtar Recep Panay, mahalle sakinlerinin kendisine 7/24 ulaşması için muhtarlık girişine telefon numarası ile birlikte yazdırdığı “ Muhtarı Ara Hizmet Ayağınıza Gelir” afişiyle mesleğine ne kadar bağlı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
NevzatÇağlarTüfekçi     2019-04-04 Mahallesinde ölünceye kadar muhtarlık yapabilecek olan muhtar... Mahallesinin her şeyiyle ilgileniyor. Hastalar, defin işlemleri vd. Başarılar muhtarım. Her zaman yanındayız.
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2019-04-03 Muhtarımız çok ilginç bir insan. Hazır cevap ve esprili. Seçim günü oy kullandıktan sonra TARİŞ Markete gittik. Sonra Kışla caddesi boyunca yürüdük. Muhtarlık binası önünden geçerken, baktım içeride, muhtarlık binasında. Dışarıdan takılmak anlamında seslendim; " Muhtarım eskiden facebook paylaşımlarımı beğenirdin, şimdi beğenmez oldun! Bir sorun mu var?" Muhtar sesimi duyunca aşağıya indi ve "Hiç olur mu öyle şey! Ben ölenlerle ve hastalarla uğraşmaktan sağ olanlara zaman ayıramıyorum" dedi.
Gizem     2019-04-03 Haber metninin içerisinde çeyrek asır olduğunu belirtmemize rağmen, haberin başlığını sehven yarım asır yazmışız. Uyardığınız için teşekkürler.
Çok bilmiş     2019-04-03 25 yıl çeyrek asır demektir :D çok güldük buna