Advert
Advert
Advert

MİLAS PATİLERİ TOPLULUĞU KURULDU…

MİLAS PATİLERİ TOPLULUĞU KURULDU…
Bu içerik 862 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Veteriner Fakültesi bünyesinde “Milas Patileri Topluluğu” kuruldu… Topluluk, sokak hayvanlarının beslenmesinin yanı sıra tedavileriyle de ilgileniyor…

Sokak hayvanlarının bakım, beslenme, tedavi gibi ihtiyaçlarının giderilmesi, sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi, hayvan hakları ve hayvan davranışları konularında toplumsal bilinç oluşturulması amacıyla Milas Veteriner Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan Milas Patileri Topluluğu’nun koordinatörlüğünü İç Hastalıkları AD Öğretim Üyesi Dr. Kemal Aksoy yürütüyor.

Milas Patileri Topluluğu, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler balikesir escort ve özel veteriner klinikleriyle işbirliği çalışmaları yaparak, Milas Veteriner Fakültesi’nde okuyan öğrenciler ve halk arasında hayvan sevgisini artırmak için eğitici, öğretici afiş, broşür, eğitim gibi etkinlikler düzenleyecek.

Milas Patileri Topluluğu ilk olarak Milas Belediyesi’nin katkılarıyla yaptırılan kulübeleri Fakülte kampüsüne koyarak, minik dostlarımızın bakım ve beslenmeleri için doğal yaşam alanları oluşturdu. Oluşturulan doğal yaşam alanında ilk olarak hasta olan hayvanlar tedavi edildi ve iç ve dış parazit ilaç uygulamaları yapıldı.

Milas Patileri Topluluğu, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde sokak hayvanlarının beslenmesi için bir etkinlik düzenleyecek. Milas Patileri Topluluğu düzenleyecekleri etkinliğe tüm hayvan severleri davet ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500