Advert
Advert
Advert

ÖZCAN, YEREL SEÇİM VE ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ…

ÖZCAN, YEREL SEÇİM VE ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ…
Bu içerik 868 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan basın mensuplarıyla bir araya gelerek, 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimler ile ilimizin, ilçemizin ve ülkemizin gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu...

Kıbrıs Pastanesi’nde gerçekleşen basın toplantısına CHP Milas İlçe Sekreteri Anıl Zeybekoğlu da katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Muğla’da bütün ilçeleri kazanmak istiyoruz…

Konuşmasının başında yerel seçimler ve aday belirleme süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan; “Bildiğiniz gibi aday belirleme süreçleri her parti için yaşandı. Bizde de yaşandı. Sonuç olarak yüksek seçim kurulunun programı doğrultusunda adaylarımız belirlendi. Adaylar alanlara çıktı ve çalışmaları yürütüyoruz. Muğla’da seçim komitesi kurduk. Bu doğrultuda bize verilen program doğrultusunda ilimizin her yerini dolaşarak, partimizin, adaylarımızın neler yapacaklarını ve ülkemizin içinde bulunduğu durumu anlatıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Muğla’da bütün ilçeleri kazanmak istiyoruz. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Genel Başkanımızın belediyecilikle ilgili ve projelerle ilgili anlayışlarımızı halkımıza anlatıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla ilgi var. İlimizde hem büyükşehir anlamında hem de ilçeler anlamında bir ittifak söz konusu, biz millet ittifakını İYİ Parti ile oluşturduk. Büyükşehir belediye başkanlığı için ve 6 ilçede de meclis üyeleriyle ittifakımız geçerli. Diğer yerlerde de herkes kendi adayını destekleyecek ve yarıştıracak. Bu seçimlerin kavgasız, düzenli ve hoşgörülü bir şekilde ülkemiz demokrasisine yararlı olacak şekilde iyi sonuçlar çıkarmasını diliyorum. Seçim süreci ülkemizin her yerinde yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu ana kadar rahatsız edici şeyler olmadı. Kavga olmadı. Umarım seçim sonucu da bu şekilde gerçekleşir. Halkımız demokrasiyle bu seçimde de sandığa giderek kendi temsilcilerini, kendi yöneticilerini seçerler.

Seçimler eşit koşullarda geçmiyor…

Bu konuyla ilişkili olarak bazı sitemlerimiz var. Seçimler eşit koşullarda geçmiyor. Sokaklara asılan pankartlardan, billboardlardan, raketlerdeki resimlere kadar bir eşitsizlik var. Kamu temsilcilerimizde ne yapıyor iktidar siyasetin içine girmiş gibi bir durum yaratıyor. Yanı sıra bir baskı var, caydırıcılık var. Demokrasi seçim öncesi tam yaşanamıyor. Özellikle Cumhur İttifakının posterleri afişleri asılırken Millet İttifakının posterleri afişlerine karşı bir caydırıcılık etkisi var. Bazı vatandaşlar beni arıyor “Biz evimize tabi yasal sınırlar içerisinde poster asmak istiyoruz gelip tutanak tutuyorlar. Yasal mı değil mi diye denetimden geçiriyorlar” diye bu da doğru değil. Ben dahi tereddüt ediyorum. Yani burada bir vatandaşımız eğer yasadışı yapıyorsa yasalar onu mahkemeye çıkarır. Bir adayın posterinin asılması acaba hangi tehlikeyi ortaya koymaktadır. Ben Milas’tan o konuda çok rahatsızım. Kamu temsilcilerinin siyasetin içinde olmasını, bazı müdürlüklerin AKP’nin bir organı gibi çalıştıklarını gördük. Bu doğru değil. O zaman ben muhalefet partisinin temsilcisi olarak, o kurum müdürlerine yaklaşımım nasıl olmalı? O arkadaşımız vatandaşlara nasıl eşit davranabilir? Bir etkinlik düzenlendiğinde AKP Gençlik Kolları o etkinliğin tam ortasında idi. Seçim sürecinde demiyorum bunu.  Kamunun temsilcileri herhangi bir etkinlik yapıldığında en başında AKP’nin ilçe temsilcileri! Böyle bir şey olamaz. O zaman parti devleti, tek partili bir devlet haline gelmiş oluyoruz. Ben kamuda çalışanlara güveniyorum. Bütün partilere, siyasilere, halka eşit olarak yaklaşacaklarını, tarafsız yaklaşacaklarına inancım var” dedi.

Trafik ile ilgili uyarılarım olmuştu…

İlçemizin trafik güvenliği hakkında da değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Özcan, “İlçemizin öteden beri konuştuğumuz sorunları var. Özellikle trafik ile ilgili uyarılarım olmuştu. Bu ilçede yaşayan birisi olarak, bu yolları kullanan birisi olarak, trafik canavarının yarattığı tehlikenin en aza indirilmesi için bir katkımız olsun amacımız bu. Bu konuda demiştik ki Ağaçlıhöyük Baharlı Kavşağı değerlendirilsin. Bir şekilde orada artık araçların hızının kesilecek bir şekilde geçiş yapmasını sağlayacak tedbirlerin alınması lazım. Koru’da trafik lambasının konması, Koru’yu rahatlattı. Tuzla Boğaziçi’ndeki trafik ışığını gündeme getirdik. İlgililere teşekkür ediyoruz oraya da trafik ışığı kondu. Bodrum’a kadar karayollarımız uyarıları daha da arttırılabilir. Yaz mevsiminde oldukça yoğun trafik geçişleri var. Akıcılığı sağlamak, kazaları önlemek karayollarımızın yapacağı çalışmalara bağlı” dedi.

Son birkaç yıldır fuar siyasete kurban gidiyor gibi görüntü veriyor…

Bu yıl 10.su gerçekleştirilen Milas Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı hakkında açıklamalarda bulunan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan; “Milas’ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı gerçekleşti. Biz bu konuda özellikle Belediye Başkanımızın dönem kaymakamları ve oda başkanlarımızın birlikte ortak akılla yürüterek, zeytinyağı pamuk kooperatifimizin mekan yardımlarıyla, destekleriyle oluşturulan fuar alanının 10 yıldır iyi değerlendirildiğini gördük. İlimize ve ülkemize çok iyi şeyler katacak duruma geldi. Fakat son birkaç yıldır fuar biraz siyasete kurban gidiyor gibi görüntü veriyor. Belediye Başkanımızın bu fuarda yok sayılması gibi bir anlayış içine girildi. Bu fuar bütün Milaslıların, bütün Muğla’nın, bütün ülkenin. Kimsenin siyasi şov yapacağı bir yer değildir. Tarımımızın içinde bulunduğu yetersizlikler, yokluklar yaşanırken, bunun yapılmasını doğru bulmuyorum. Tarım Bakanı gelecek diye açılışı aylarca ay öncesinden davetiyelerde belirtilen gün olan 7 Mart’ta yapılmamıştır. Ertesi güne açılış ertelenmiştir. Herkesin planı programı var. Biz de milletvekilleri olarak, birinci güne planladık kendimizi. Birinci gün gittik fuarı gezdik. Bu konuda bütün devlet yetkililerinden aynı duyarlılığı bekliyoruz. Bakanımız Milas’a gelmiş. Teşekkür ediyoruz. Ancak siyaseten geldiği anlaşılıyor ki Milas’ın yaşadığı bu hava koşulları nedeniyle meydana gelen can kaybı, mal kaybı konusunda herhangi bir şey söylemedi. Bir geçmiş olsun demedi. Çünkü seçim o kadar kafaları meşgul etmiş ki Milas’ın tarımı, Milas’ın durumu akla gelmemiş. Ben bu konuda Bakanı çok suçlamıyorum. Milas’taki yetkililerin bilgi vermemesini daha çok eleştiriyorum” açıklamalarında bulundu.

Toplantının sonunda ülkemizdeki tarımın geldiği nokta hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, tablolar ve sayısal verileri sinevizyona yansıtarak, tarım konusu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500