Advert
Advert
Advert

MİLLET İTTİFAKINDAN MECLİSE AND'IMIZ ÇAĞRISI…

MİLLET İTTİFAKINDAN MECLİSE AND'IMIZ ÇAĞRISI…
Bu içerik 745 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Milas İlçe Örgütü, Andımızın yeniden okullarda okutulması için TBMM'ye gönderilmek üzere Milas'ta imza kampanyası başlattı...

İlçemizde Millet İttifakını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Milas İlçe Örgütü tarafından okullarda Andımızın okunması için ilçe genelinde imza kampanyası düzenlendi. Kısa sürede yüzlerce kişinin imzaladığı dilekçeler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verilecek.

 Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Milas Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhammet Tokat, Meclis Üyesi Adayı ve İYİ Parti Temsilcisi ve kurucu Başkanı Mehmet Çayırlı ve İYİ Parti İlçe Yöneticisi Zübeyde Ulaş'ın öncülüğünde Milas'ta başlatılan imza kampanyasında halkın kampanyaya desteği ile kısa sürede yüzlerce kişinin katılımıyla binin üzerinde imza toplandı.

AND'IMIZ ATA'NIN HUZURUNDA…

Türkiye genelinde yürütülen imza kampanyasında toplanan bütün imzalar 24 Mart 2019 Pazar günü ülkenin dört bir yanından gelenlerin katılımıyla Ankara'da Anitkabir'de toplanarak, ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teslim edilecek.

Danıştay 8. Dairesi kararının uygulanmasına yönelik başlatılan kampanyasının tam dilekçe metni ise şöyle:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLISI BAŞKANLIĞI'NA

Danıştay 8. Dairesi ilköğretim okullarında öğrencilerin AND'ımızı okuması gerektiği karara binaen, tüm TÜRKİYE'deki ilköğretim okullarında AND'ımızın tekrar okunmasına engel olmadığından dolayı okunmasını ve 5816 sayılı ATATÜRK'ü koruma kanununun daha geliştirilerek cezai şartlarının yükseltilmesini ve bu konuda başta TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ olmak üzere ADALET BAKANLIĞI'nın ve MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'nın daha hassas davranmasını makamınızdan talep ediyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500