Advert
Advert
Advert

BAŞKAN TOKAT; “DOĞAL GAZ PROJESİ SÜRECİ DEVAM EDİYOR…”

BAŞKAN TOKAT; “DOĞAL GAZ PROJESİ SÜRECİ DEVAM EDİYOR…”
Bu içerik 1464 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Muhammet Tokat yerel seçim çalışmaları kapsamında Balcılar, Dörttepe ve Hisar Mahalle ziyaretlerinde bulundu. Mahalle ziyaretlerinde konuşan Milas Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhammet Tokat, Organize Sanayi Bölgesi projesinin altyapısının tamamlanmak üzere olduğunu ve buna bağlı olarak da Milas’a gelecek olan doğal gaz projesinde de kurum ve kuruluşlarla sürecin devam ettiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Milas Belediye Başkanı Adayı Muhammet Tokat’a Balcılar, Dörttepe ve Hisar Mahalle ziyaretlerine CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Meclis Üyesi Adayları, 20. Dönem CHP Muğla Milletvekili Zeki Çakıroğlu, İYİ Parti Temsilcileri de eşlik etti.

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği mahallelerde davul ve zurnalarla karşılanan Milas Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhammet Tokat, vatandaşların kendisine gösterdiği ilgi ve desteğe teşekkür ederek, “bu güveni asla boşa çıkarmayacağım” dedi.

Büyükşehir Yasası ve yaşanan yapılanma süreci ile ilgili bilgi veren Başkan Tokat, “Şunu net olarak ifade ediyorum; görev yaptığımız 2014 ve 2019 dönemi Büyükşehir Belediyeleri açısından kuruluş dönemiydi. Biri iki yapmak kolay ama sıfırı bir yapmak zordur. Seydikemer’den Bodrum’a kadar yeni bir teşkilat kuruldu ve bu yalnızca bir kaç gün gibi kısa sürede olacak bir iş değil. Yine aynı şekilde ilçeler de Büyükşehir kanunu çerçevesinde yeniden yapılandırıldı. Yapılanma süreci bittikten sonra Büyükşehir Belediyesi’nden en çok payı Milas olarak biz aldık. Milas’ın büyük bir ilçe olmasının yanı sıra Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışmamızın da bu hususta etkisi var. Kim ne derse desin bu kuruluş döneminde Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemizde önemli hizmetler yapıldı. Köylerimize; ulaşım, yol, tarımsal kalkınma, MUSKİ hizmetleri, sosyal hizmetler ve benzeri birçok alanda çok önemli ve başarılı projelerimiz oldu. Birçok köy yolumuz gerek asfalt yapılarak, gerek parke taşı döşenerek tozdan çamurdan kurtuldu” dedi.

Devam etmekte olan ve Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüttükleri projelerden bahseden Başkan Tokat, Organize Sanayi Bölgesi projesinin altyapısının tamamlanmak üzere olduğunu ve buna bağlı olarak da Milas’a gelecek olan doğal gaz projesinde de kurum ve kuruluşlarla sürecin devam ettiğini belirtti. Projesi hazırlanan; Beypınarı Mesire Alanı, Kültür Merkezi, mahallelere çok amaçlı kullanıma uygun açık ve kapalı alanların yapılması gibi birçok projeye de değindi.

Seçim süreci kapsamında adayların izlediği politikalara da değinen Başkan Tokat açıklamalarında, hiçbir şekilde seçimi kazanma maksadı olmayan adayların tamamen şahsi çıkar ve menfaat uğruna yürüttükleri çalışmaları eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tokat ili mitinginde söylemiş olduğu “Menfaatler uğruna partisini değiştirenler yarın gittikleri yere de ihanet eder” sözünü hatırlatarak, “sanıyorum Sayın Cumhurbaşkanımız bu sözü Muğla için de geçerlidir” dedi.

“Doğruluk ve dürüstlükten asla ödün vermedik ve menfaat uğruna yolumuzu değiştirmedik”

Mevcut adayların seçimi kazanma gibi bir ihtimallari olmadığını da belirten Milas Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Tokat, “İçinde bulunduğumuz süreç açıkça gösteriyor ki bu adayların seçimi kazanma gibi bir gücü yoktur bu yüzden sadece seçimi kaybettirmek için çalışmaktadırlar. Ankara ve İstanbul’u tüketen anlayış şimdi gözünü Muğla'ya ve koylarına dikmiştir. Amaçları Cumhuriyet Halk Partisi'nin elinden Muğla Büyükşehir Belediyesini almak ve bunun için uğraşmaktır. Bağımlı ve ya bağımsız bir adayın seçimi kazanma ve meclissiz belediyeyi yönetme gibi bir şansı yoktur. Bir partiden aday gösterilmedi diye başka partilerden menfaat arayanlara halkımız 31 Mart günü gereken cevabı verecektir. Benim vicdanım rahat. Hiç bir zaman bizlere güvenen halkımızın yüzünü öne eğecek bir şey yapmadık. Doğruluk ve dürüstlükten asla ödün vermedik ve menfaat uğruna yolumuzu değiştirmedik” dedi.

İkinci kez ziyaret ettiği Hisar Mahallesi'nde davul ve zurnayla karşılanan Başkan Tokat esnaf ve halkla sohbet ettikten sonra ziyaretlerini sonlandırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500