Advert
Advert

ALBAN: “ÇAĞDAŞLAŞMANIN MERKEZİNDE KADIN VARDIR”

ALBAN: “ÇAĞDAŞLAŞMANIN MERKEZİNDE KADIN VARDIR”
Bu içerik 782 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Neoliberal sömürü ve gerici faşist politikalara karşı; sokakta, evde, işte, sporda, sanatta kısaca hayatın her alanında var olma mücadelesi veren, her türlü zorluklara karşı direnen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Dünyada emekçi kadınların yürüttüğü eşitlik ve özgürlük mücadelesinin anıldığı ve kadınların her türlü sorunlarının bir kez daha gündeme getirildiği gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile açıklama yapan Alban, toplum yapısını günden güne daha muhafazakar bir yapıya doğru değiştirmeye çalışan AKP yönetiminin, kadınlar üzerinden toplumu şekillendirmeye çalıştığını ifade etti.

Kadın emeğinin ve çalışma hayatının AKP tarafından kuşatılması ve yok sayılmasına karşı kadını ve erkeği ile birlikte bir direniş sergileyeceklerini belirten Alban şunları kaydetti:

“Kadınlara ve kadın özgürlüğüne karşı her türlü kısıtlamanın yapılmak istendiği; kadının gülümsemesine, kahkaha sesine bile tahammülü olmayan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Hayatın her alanında sistemli olarak kadın düşmanlığı yapanlar, dün nasılsa bugün de bütün saldırganlığı ile kadınların hayatına saldırmaya devam ediyorlar. Bu gerici zihniyete ve onun kurmak istediği faşist düzene karşı yanıtı yine kadınlarımız verecektir. Kadınlar için 8 Mart kimliklerine, kazanımlarına daha fazla sahip çıkma, daha gür bir sesle haykırma günüdür. Üretimin, gelişmenin ve çağdaşlaşmanın merkezinde kadın vardır. Kadın durursa, dünya da durur”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500