Advert
Advert
Advert

MİLLET İTTİFAKI ‘DAVUL-ZURNA’ İLE KARŞILANDI…

MİLLET İTTİFAKI ‘DAVUL-ZURNA’ İLE KARŞILANDI…
Bu içerik 3040 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti’nin oluşturmuş olduğu ‘Millet İttifakı’ 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri öncesi başlatmış olduğu mahalle ziyaretlerini yoğun bir şekilde sürdürmeye devam ediyor… Bu kapsamda, ittifakın CHP’den olan Milas Belediye Başkan Adayı, mevcut Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Millet İttifakı, Dibekdere Mahallesi’nde ‘davul-zurna’ ile karşılanırken, Kafaca, Epçe, Menteş, Karacahisar, Çiftlik ve Fesleğen mahallelerinde ise vatandaşlar yoğun ilgi ve sevgi gösterdi…

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, ilçemizde de yapılacak olan yerel seçimler öncesi, siyasi partilerin tüm adayları seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti’nin oluşturduğu ‘Millet İttifakı’ndan CHP’li Milas Belediye Başkan Adayı, mevcut Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, eski dönem Milletvekili Zeki Çakıroğlu, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Belediye Meclis Üyesi adayları ve CHP-İYİ Parti üyeleri, Dibekdere, Kafaca, Epçe, Menteş, Karacahisar, Çiftlik, Fesleğen mahallelerini ziyaret etti. Millet İttifakı ziyaretçilerini bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar yoğun ilgi ve sevgiyle karşıladı.

Millet İttifakı’nın ilk durağı olan Dibekdere Mahallesi’nde ise ‘davul-zurna’ ile karşılanan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve ittifak üyeleri, burada vatandaşlarla buluşarak, mahalle sakinlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

“CHP logosu altında hep birlikte kazanacağız…”

Toplantıların açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Milas eski İlçe Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Adayı Mehmet Çayırlı, ‘Millet İttifakı’nın gerekçelerini ayrıntılı bir şekilde vatandaşlara aktararak; “Ortak paydamız Cumhuriyet ve Parlamenter sistemdir. Gelin, Cumhuriyeti tekrar geri kazanalım, Parlamenter Sistemi yeniden kuralım… Biz artık sağcılığı, solculuğu bir kenara bıraktık. Bu nedenle biz İYİ Parti olarak CHP ile Milas’ta bir ittifak yaptık. Bu seçimleri CHP logosu altında hep birlikte kazanacağız” diyerek sözü Millet İttifakı’nın Milas Belediye Başkan Adayı, mevcut Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a bıraktı.

“Hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz…”

Mahalle sakinlerine yönelik; “Bizi bu güzel karşılamayla mahallenize misafir ettiğiniz için ‘Millet İttifakı’ adına hepinize teşekkür ediyoruz” diyerek, sözlerine başlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 2 dönemlik başkanlık süresinde ilçemizde ve kırsal mahallelerde yapmış olduğu hizmetleri anlatarak; “Yaptıklarımız ve yapamadıklarımızla halkımızın karşısına çıkıyoruz. Ekonomik şartlarımız ne olursa olsun, mahallelerimize ve halkımıza hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Yapılacak daha çok işimiz var” dedi.

Yapılan bilgilendirmenin ardından, ‘Millet İttifakı’ çerçevesinde seçimlere girildiğini fakat oy pusulalarında sadece CHP logosu olacağına dikkat çeken Başkan Tokat; “Oy pusulalarında İYİ Parti logosu olmayacak. İYİ Partili ve CHP’li Belediye Meclis Üyesi adayı arkadaşlarımızla, CHP logosu altında seçimlere gireceğiz. Meclis Üyesi aday listemiz her iki partinin üyelerinden oluşuyor. Pusulalarda CHP logosuna vereceğiniz her oy, İYİ Partili arkadaşlarımız için de verilmiş sayılacak” dedi.

“HDP’yle, PKK’yla işi olanlar, Diyarbakır Meydanı’nda türkü söyletenlerdir…”

Son olarak, Millet İttifakı’nın adayı olmaktan onur ve gurur duyduğunu da belirten Milas Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhammet Tokat; “CHP ve İYİ Parti ittifakımıza başka bir şeyler yamamaya çalışmasınlar. Bu iki parti dışında, hiçbir kişi ya da partiyle diyalog içerisinde değiliz. 2009’da çok zor şartlar altında Belediye Başkanı seçildim. Seçimi kazanan aday olmama rağmen, özellikle HDP’nin etkin olduğu mahallelerimizde bağımsız adaylardan bile düşük oy aldım. Ben Atatürkçü ve Cumhuriyet değerlerine bağlı bir Cumhuriyet çocuğuyum. Bunu her yerde söylemekten de onur duyuyorum. Bazıları diyor ki; ‘Bunlar Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışıyorlar.’ Ülkemizin yaşadığı bu şartlar içerisinde ‘Ben Cumhuriyet’in yolunda ve Atatürk’ün izindeyim’ demek siyasette prim yapmak değildir. Her Türk vatandaşı bunu yüreğinin derinliklerinden hissede hissede bağırmalı… Bizim HDP’yle, PKK’yla hiçbir işimiz olmaz… HDP’yle, PKK’yla işi olanlar, Dolmabahçe Sarayı’nda mutabakat yapanlardır ve anlaşanlardır… Diyarbakır Meydanı’nda Meğri Meğri türküsünü söyletenlerdir… Meydanlarda bangır bangır söylenen bu türkü, öldürülmüş bir PKK’lıya yazılan ağıttır. Bizi hiçbir yere yamamaya çalışmasınlar. Biz İYİ Parti, Cumhuriyet Halk Partisi olarak ‘Millet İttifakı’ altında yolumuza devam ediyoruz. Bizi buluşturan ortak değer, Milas ve Vatan sevdamızdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yusuf     2019-03-07 milas ta partisini öfke için satanlara inat muhammet bey e oyumuz