escort izmir

Advert
Advert

‘EVLİLİK FUARI’ ZİYARETÇİLERİNE AÇILDI…

‘EVLİLİK FUARI’ ZİYARETÇİLERİNE AÇILDI…
Bu içerik 1316 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

‘Fuarlar Şehri’ olma yolunda ilerleyen ilçemiz Milas’ta, yılın ilk fuarı olan Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı açılışı Milas Tariş Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi…

Açılış törenine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin,  TARİŞ - S.S. 152 Nolu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Halit Şenli, 153 Nolu Milas Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, mahalle muhtarları, CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz, Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur, Milas Belediye Meclis üyesi adayları ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta ilk konuşmayı Expoline Fuarcılık Yöneticisi Yavuz Hakbilir yaptı. “Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne, Bebek Fuarı’na hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayan Hakbilir; “2009 yılında başlayan fuarcılık kariyerimiz Milas’ta ilk düzenlenen fuarla başladı. 9 kez tarım fuarının içinde bulunmakla birlikte bu evlilik fuarının da ilki bize nasip oldu. İnşallah ülkemize, bölgemize, şehrimize hayırlar getirir. Türkiye’de ve dünyada birçok fuar olmakta, Türkiye’de 500’e yakın fuar var. Bizim konumumuz gereği tüm toplumun her kesimini kucaklayan fuar olması nedeniyle bu fuarı açtık ve halkımızın da beğenisine sunduk. İnşallah halkımızdan da gerekli desteği alırsak ilk etapta kısa vadede 5 yıl, uzun vadede 10 yıl fuarımızın büyüyeceğini düşünüyoruz. Ona göre de planlıyoruz. Bu konuda bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımıza, Ticaret Odası Başkanımıza, Tariş Pamuk Kooparatifi Başkanımıza tüm muhtarlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Süt Birliği Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Başkanımızın nezdinde tüm belediye personelimize teşekkürler ediyorum. Fuar süreci meşakkatli bir süreçti. Bu sürecin atlattık ve halkımızın beğenisine sunduk. Seneye daha büyüyerek devam edeceğini düşünüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle fuarımızın bölgemize şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Expoline Fuarcılık Yöneticisi Yavuz Hakbilir’in ardından bir konuşma gerçekleştiren Milas Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer ise; “Daha önce MİTSO olarak Milas’ın fuarlar şehri olma yönünde atılımlar yapacağını söylemiştim. İnşallah önümüzdeki günlerde Sayın Belediye Başkanımızın ve kaymakamlığımızın da, oda başkanlarının da desteğiyle inşallah yeni bir fuar alanına kavuşacağız. Çünkü Milas’ta böyle bir potansiyel var. Balık fuarıyla ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor. Eylül, Ekim ayında neden bir balık fuarımız burada olmasın? İstanbul’da, İzmir’de balık fuarları oluyor. Ben büyük firmalarla görüştüğümde belki bir balık fuarı da Milas’ta yapabilir diye düşündüm. Çünkü artık Bundan sonra Milas fuarlar şehri olarak anılsın istiyorum. Katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Yavuz Bey’le birinci evlilik fuarına başladık. 2009’da ilk fuara başladığımızda da tarım fuarında da belli bir noktaya geldik. İnşallah Mart ayında uluslararası tarım fuarımızın tekrar 10’uncusunu gerçekleştireceğiz. Arkasından Nisan’da yine yapı, inşaat fuarımız olacak. Yani bunlar güzel şeyler. Milas’ın tanıtımı için çok önemli. Biz bunlara önem veriyoruz. Sayın Kaymakamımızla dün de Ankara’daydım, Milas Organize Sanayi Bölgesi 2019 ödeneklerin tahsisiyle ilgili genel müdürümüzle görüştük. Milletvekillerimiz de destek verdi. Artık 2019’a inşallah bitirmek istiyoruz ki Milas’a çok ciddi bir iş istihdamı sağlasın. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışta son konuşmayı Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Tokat yaptığı konuşmada; “Bir fuar açılışında daha sizlerle birlikteyiz. Bunun hazzını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yavuz Bey’e teşekkür ediyoruz, ilçemizin fuarlar kimliğiyle anılmasına bir katkı daha vermiş oldular. Yeni bir fuar, değişik bir konu evlilik alanında. 1’incisi olması itibariyle daha önce yapılan fuarlarda da bu duyguyu aynı şekilde yaşamıştık. Yerel halkımızın ya da yerel işletmelerin yeni başlayan fuara karşı bir tereddütlü yaklaşımları söz konusu oluyor. Ama zaman içerisinde fuar olgusu tuttukça ve fuar geliştikçe bu kaygı yavaş yavaş yerini coşku ve katılıma bırakıyor. Bu fuar açısından da böyle olacağını düşünüyorum. 2009 yılı fuarcılık ve fuarlar şehri olmamız noktasında bir milat. 2009 yılından itibaren kentimizde diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da çok önemli başarılar elde edildi. Kurumlararası iş birliği, ortak akılla güzel bir gündem yaratıldı. Bun da öncelikle Tariş’i sürekli anmak lazım ve bir yere koymak lazım. Bugün belki modern fuar alanına sahip değiliz ama çok güçlü bir şekilde bir fuarcılık anlayışı ve coşkusuna sahibiz. Bunun da sağlanmasında Tariş’in bize bu mekanda sağlamış olduğu fiziki şartlar çok önemliydi. Bu fiziki şartlar sağlanmamış olsaydı bu fuar olgusunu bu şekilde Milas’ta geliştirmemiz de mümkün olmayabilirdi. Tariş’e teşekkür ediyoruz. Onların bu desteğiyle önce tarım alanında, daha sonra yapı alanında, şimdi evlilik alanında bir fuarlaşma hamlesini sürdürüyoruz. İlçemiz çok potansiyelli bir ilçe. Her yönüyle ele alınması gereken, geliştirilmesi ve ilerlemesi gereken bir ilçe. Fuar olgusu bizim bu değerlerimizin farkına varmamızda ve bunları ulusal ve uluslararası boyutlarda tanıtmamızda bize gerçekten çok yardımcı oluyor. Tarım fuarından başladığımızda özellikle pazarlama ve markalaşma noktasındaki o günlerde çok konuştuğumuz sorunumuzun artık yavaş yavaş aşılmakta olduğunu görüyoruz. Bölgemiz turizm bölgesi, gelişmeye açık bölge, göç alan bir bölge ve yapı sektöründe çok ileri boyutlarda olduğu bir bölge. Bunların hepsinin fuar olgusuyla birleşmesi bize yeni ufuklar, yeni hedefler kazandırıyor. Bu fuarda yine aynı şekilde olacak diye düşünüyorum. Ticaret Odası Başkanımızın söylediği gibi bölgenin potansiyeline göre çeşitlilik arttırılabilir. Bu anlamda önümüzde daha yeni fuarların olacağını görebiliyorum. Modern bir fuar alanı ihtiyacı hala önümüzde bir hedef olarak ve bir amaç olarak duruyor. Bunu kurumlararası iş birliği ve ortak akılla hep beraber başaracağız. Fuara emeği geçen başta Yavuz Bey ve Expoline Firması olmak üzere tüm katılımcılara, buraya destek veren kişi ve kuruluşlara, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Güney Ege 1. Evlilik, Evlilik Hazırlıkları, Düğün, Çeyiz, Anne ve Bebek Fuarı açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra protokol üyeleri fuar alanındaki stantları gezerek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500