escort izmir

Advert
Advert

AK PARTİ ADAYI SAYLAK; “BAFA’NIN TANITIMI ÖNEMLİ”…

AK PARTİ ADAYI SAYLAK; “BAFA’NIN TANITIMI ÖNEMLİ”…
Bu içerik 1106 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, Bafa Mahallesi’nin tarihi ve doğasıyla dünya markası olması gerektiğini söyledi…

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde AK Parti Belediye Başkanı Adayı Barış Saylak, seçim çalışmaları kapsamında Bafa, Gölyaka, Karahayıt ve Akçalı mahallelerini ziyaret ederek, mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Yapılan ziyaretlerde AK Parti Belediye Başkan Adayı Saylak’a özellikle bayanların ilgisi bir hayli fazla olurken, mahalle sakinleri Saylak’ı evlerinde misafir etmek istediklerini belirttiler.

Bafa bölgesinde bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ve Bafa ile civar mahallelerde bulunan vatandaşlarla geçtiğimiz yıllarda sık sık bir araya geldiğini kaydeden AK Parti Belediye Başkan Adayı Saylak, bölgenin tarihi ve doğasıyla dünya markası olması gerektiğini ancak yeterli tanıtım ve yeterli çalışmanın olmaması sebebiyle hak ettiği yere kavuşamadığını söyledi.

Bafa gölünün kenarından geçerken, gölün ve bölgedeki tarihi alanlar ile doğal güzelliklerin tanıtılması için herhangi bir çalışma olmadığını belirten AK Parti Belediye Başkan Adayı Saylak; “Bafa sınırından Milas’a girdiğiniz anda veya Bafa mahallemizin içinde bölgenin tanıtımının yapıldığı bir reklam tabelamız bile yok. Oysaki ki dünyanın birçok yerinde Bafa mahallemizin yarısı kadar olmayan yerlerin küçük makyajlar ve tanıtım çalışmalarıyla ne kadar turist çektiğini gittik ve gördük. Bafa bölgemizden Bodrum ve Muğla’ya günlük ortalama 13 bin civarında araç geçiyor. Bu araçların günde yüzde 10’luk kısmının günü birlik olarak bölgeye gelmesini sağlarsak elde edilecek gelirin ve bölgenin ekonomisinin ne kadar artacağı net bir şeklide ortadadır” dedi.

Bölgedeki zeytin, zeytinyağı, bal, hayvancılık, tarım ve balıkçılık anlamında üretim yapan vatandaşların gelirlerinin artması için de çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, şunları söyledi:

“Birçok alanda vatandaşlarımız tarafından üretilen ürünlerin hak ettiği şekilde birliktelik içinde olunmamasından kaynaklı değerinde satılamadığını üzülerek görüyorum. Bu anlamda belediye olarak bizler birlikler kuracağız ve sizlerin öncüsü olarak ekonomik anlamda gelirlerinizin artmasını sağlayacağız. Ürettiğiniz ürünlerinizi perakende olarak değerlendirebilmeniz içinde Bafa’nın girişinden Bodrum’a kadar giden alanda satış noktaları oluşturarak satılmasını da sağlayacağız. Dolayısıyla hem toptan hem de perakende satışlarınızda kazancınız artacak.”

Yapılan toplantılar fikir alışverişinde bulunulması ve fotoğraf çekimleriyle son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500